×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Apspriedīs variantus Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecībai

Foto - LETAFoto - LETA

Par Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību Rīgā varēs domāt pēc Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas pabeigšanas, un jau drīzumā Kultūras ministrijā varētu tapt darba grupa, lai izvēlētos labāko variantu muzeja celtniecībai, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība).

“Mums pašlaik ir četras alternatīvas, bet tās es pašlaik negribu atklāt. Ir jau esošie plāni un vēl trīs jaunas idejas, pie kurām mēs sāksim strādāt darba grupā,” teica ministre, piebilstot, ka visi projekti patlaban vēl ir tikai idejas stadijā.

“Kad beigsim būvēt bibliotēku, varēsim sākt kaut ko jaunu,” teica ministre, uzsverot, ka Rīgai ļoti vajadzīgs gan laikmetīgās mākslas muzejs, gan koncertzāle, un nav izslēgts, ka tie varētu atrasties arī vienotā objektā.

“Tās ir tās celtnes, kas piesaista tūristus un mudina viņus palikt Rīgā ilgāk, atstājot šeit vairāk naudas. Un viena no lietām, kas to var izdarīt, ir Laikmetīgās mākslas muzejs vai koncertzāle, vai abi kopā vienā telpā,” jauno kultūras infrastruktūras objektu nepieciešamību pamatoja Jaunzeme-Grende.

Viņa noraidīja agrāk izskanējušos pārmetumus, ka laikmetīgās mākslas muzeja būvniecībai pietrūkst politiskās gribas.

“Es teiktu, ka vienīgais, kā mums pašlaik trūkst, ir nauda. Mēs maziem soļiem lēnām ejam ārā no krīzes un mums jātur īkšķi, lai Eiropas finansiālā veselība būtu laba, tad arī mums viss būs kārtībā. Plānojot katru gadu pa kādam objektam, mēs piecu līdz astoņu gadu laikā tos arī varētu pabeigt,” sacīja Jaunzeme-Grende.

Jau vēstīts, ka valdība pagājušonedēļ nolēma atlikt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas būvniecību vēl uz diviem gadiem ‒ līdz 2014.gada 31.decembrim.

Kultūras ministrija norādīja, ka vairāku būvniecības projektu vienlaicīga īstenošana pašreizējo ierobežoto valsts budžeta līdzekļu ietvaros nav iespējama, turklāt, tā kā Rīgas kā Eiropas 2014.gada kultūras galvaspilsētas un Latvijas Eiropas Savienības 2015.gada prezidentūras projektu norises tiek plānotas jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā, ministrijas ieskatā prioritāte ir LNB būvniecības projekta īstenošanas pabeigšana.

Nodomu protokolu par LMM ēkas un jaunas koncertzāles projekta īstenošanu galvaspilsētā KM un Rīgas dome parakstīja 2004.gada 15.jūnijā. Vērienīgo muzeja projektu bija plānots būvēt Andrejsalā, rekonstruējot termoelektrocentrāli.

Muzeja ēkas metu izstrādājis pasaulslavenais arhitekts Rems Kolhāss (Rem Koolhaas) un viņa vadītais birojs “O.M.A Stedebouw B.V.” (Nīderlande).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+