Mobilā versija
+1.7°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
26. janvāris, 2016
Drukāt

Apspriež Eiropas robežspēku veidošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs

Eiropadomes prezidējošā valsts Nīderlande aicinājusi ES dalībvalstis vienoties par jauniem Eiropas mēroga spēkiem ārējo robežu stiprināšanai un Šengenas zonas glābšanai.

ES iekšlietu un tieslietu ministri vakar Amsterdamā pulcējās neformālā sanāksmē ar mērķi vairot atbalstu Eiropas robežu un krasta apsardzes spēkiem, lai mazinātu spiedienu uz bloka ārējām robežām. Eiropas Savienībā pērn ieradās vairāk nekā miljons nelegālo imigrantu, izraisot lielāko bēgļu krīzi kopš Otrā pasaules kara. Ministri Amsterdamā arī diskutē, kā uzlabot sadarbību izlūkošanas jomā un pretterorisma pasākumus, kas aktualizējās pēc teroristu uzbrukumiem novembrī Parīzē, kuros tika noslepkavoti 130 cilvēki. Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs (attēlā) uzsvēra, ka jārīkojas ātri, lai saglabātu Šengenas zonu dzīvu. Viens no pasākumiem, kas tiks apspriests neformālajā sanāksmē, ir Šengenas robežu kodeksa 16. panta izmantošana, kas ļautu dalībvalstīm pagarināt iekšējo robežkontroli ilgāk par noteiktajām 30 dienām. ES iekšlietu un tieslietu ministru tikšanās Amsterdamā ir pirmā no šāda veida sanāksmēm, kuru mērķis ir Nīderlandes prezidentūras laikā līdz 30. jūnijam panākt vienošanos par jauniem robežapsardzības spēkiem.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Draugiem Facebook Twitter Google+