Ekonomika
Īpašums

Apspriež, kā mazināt NĪN 16

Foto – Shutterstock

Koalīcijas partiju pārstāvji vakar piedāvāja dažādus risinājumus, lai panāktu mazākus nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumus.

Valdību veidojošo partiju darba grupā sagatavots priekšlikums atgriezties pie pagājušā gada situācijas, kad īpašumiem, kas atrodas kultūrvēsturiskajās zonās, bija 45% atlaide NĪN, pēc koalīcijas padomes sēdes norādīja partijas “Vienotība” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Koalīcija konceptuāli atbalsta NĪN maksājumu samazināšanu, taču par šo priekšlikumu vēl būs jānoskaidro Latvijas Pašvaldību savienības viedoklis, norādīja Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”/”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK piedāvā rosināt mainīt Rīgas domes saistošos noteikumus, kas attiecas uz NĪN atlaižu piemērošanu, pavēstīja VL/TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Viņš norādīja, ka tas izteikts kā piedāvājums “Vienotībai” šādu ideju kopīgi virzīt izskatīšanai Rīgas domē.

Kā ziņots, izskatīšanā Saeimā pašlaik ir Tieslietu ministrijas rosinātais grozījumu projekts Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, ar kuru kadastrālās vērtības tiktu iesaldētas vēl uz diviem gadiem.

LA.lv