×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Apspriež LNO “Aīda” uzvedumu Kairā

Aida

20. aprīlī Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca tikās ar Ēģiptes tūrisma ministru Hišamu Zazū. Tikšanās laikā pārrunāta Ēģiptes iekšpolitika, situācija tūrisma drošībā un iespēja izrādīt Latvijas Nacionālās operas iestudēto (LNO) Dž. Verdi operu “Aīda” Kairā, vēsta Ārlietu ministrija.

Ministrs pauda uzskatu, ka politiskais process sekmīgi tiks pabeigts vēl septembrī, kad gaidāmas Ēģiptes parlamenta vēlēšanas.

Vēstniece informēja par Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu un gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē 2015. gada 1. pusē. Hišamu Zazū informēja, ka šogad tiek atzīmēta 145. gadadiena kopš Suecas kanāla atklāšanas, kurai par godu komponistam Dž. Verdi toreiz tika pasūtīta opera “Aīda”.

Vēstniece savukārt informēja, ka LNO uzvedusi šo Dž. Verdi operu, kas ir kļuvusi par starptautiski atzītu iestudējumu un kurā dzied latviešu izcelsmes pasaules zvaigznes. Ministrs piedāvāja veidot kopīgu projektu un izrādīt latviešu “Aīdu” Ēģiptē. Hišamu Zazū akcentēja, ka šī izrāde varētu kļūt par starptautiskas nozīmes notikumu, kurā tiktu atzīmēti Latvijai un Ēģiptei nozīmīgi notikumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+