×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Apspriež narkotiku apkarošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Globālā narkotiku politikas komisija, kuru vada bijušais ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans, aicinājusi fundamentāli mainīt narkotiku apkarošanas politiku, tostarp legalizēt vairākas psihoaktīvās vielas.

Vakar publiskotajā ziņojumā komisija aicinājusi vairāk pievērsties veselības aprūpes un labklājības veicināšanai, nevis narkotiku lietošanas kriminalizēšanai. Komisijā darbojas bijušais Meksikas prezidents Ernesto Sediljo, bijušais Brazīlijas līderis Fernandu Kardozu, kādreizējais Čīles valsts galva Rikardo Lagoss, bijušais Kolumbijas prezidents Sesars Gavirja un Šveices eksprezidente Ruta Dreifusa, kā arī britu miljardieris Ričards Brensons un vairāki citi politiķi, uzņēmēji un sabiedrībā zināmi cilvēki.

Komisija aicinājusi ierobežot narkotiku apkarošanas politikas soda mērus, tostarp cietumsodus nevardarbīgiem, zema līmeņa narkotiku lietotājiem un izgatavotājiem, un tā vietā ieguldīt resursus narkomānu ārstēšanā un narkotiku lietošanas novēršanā. Norādot uz korupciju un vardarbību, kas pavada līdzšinējo narkotiku apkarošanas politiku, komisija aicinājusi legalizēt vairākas narkotikas, tostarp marihuānu, kokas lapas un citas psihoaktīvās vielas.

ANO Ģenerālā asambleja 2016. gadā pulcēsies uz kārtējo īpašo sesiju narkotiku jautājumā. Plānots, ka tad pasaules līderi nāks klajā ar jaunu globālu narkotiku kontroles politiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+