Ekonomika
Bizness

Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē0


Depozīta sistēma ieviesta daudzās Eiropas valstīs, tostarp mūsu kaimiņvalstīs. Attēlā: jaunieši Igaunijā nodod plastmasas pudeles – par vienu tukšo taru var saņemt pat 10 centus.
Depozīta sistēma ieviesta daudzās Eiropas valstīs, tostarp mūsu kaimiņvalstīs. Attēlā: jaunieši Igaunijā nodod plastmasas pudeles – par vienu tukšo taru var saņemt pat 10 centus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas un Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita divpusējās tikšanās laikā cita starpā skarts jautājums par pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē.

“Mēs runājām arī par alu. Ne par cenām, ne arī par nodokļiem, bet par to, kas paliek pāri no alus – par skārdenēm vai pudelēm. Mums jāsadarbojas un jāizveido pirmā kopīgā iepakojuma pārstrādes sistēma, kas kļūtu par paraugu visai Eiropai,” viņa norādījusi.

“Ir labi, ka pirmie soļi šajā virzienā jau sperti. Patiesību sakot, runa jau nav par skārdenēm vai pudelēm, runa ir par vidi, par Baltijas jūru, par visu Ziemeļu puslodi, par mūsu planētu. Tas var likties mazs solis, bet cīņā pret vides problēmām un klimata krīzēm mēs varam kaut ko panākt, ja katrs dod savu ieguldījumu,” sacīja Igaunijas prezidente.

Kaljulaida arī uzsvērusi, ka abām valstīm jāpastiprina sadarbība digitālajā jomā.

“Šajā ziņā mēs jau esam spēruši dažus konkrētus soļus datu apmaiņā, bet vēl pastāv plašas iespējas attīstībai. Tajā pašā laikā mums ir lieliskas iespējas nodrošināt labu pārrobežu datu apmaiņu un tādējādi izveidot pasaules mērogā unikālu tīklu,” izteikusies Igaunijas prezidente.

Kā ziņots, Levits tikās ar Kaljulaidu savas pirmās ārvalstu vizītes laikā. Sarunā tika skarta sadarbība aizsardzības jomā, Eiropas Savienības aktualitātes, projekta “Rail Baltic” gaita, Baltijas valstu elektrotīkla sinhronizācijas nozīmība un citi jautājumi.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Divās dienās izmaksāti teju 60 miljoni eiro. Izmaksa turpināsies arī sestdien un svētdien
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VB
Vija Beinerte
Kultūra
Veiksmes vējš nelaimes kuģa burās. Saruna ar rakstnieku Aivaru Kļavi
34 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pirmdien karstums pieņemsies spēkā
13 minūtes
LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta 1
1 stunda
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Kā uz pulvermucas sēžam. Vai tev jau ir dūmu detektors?
31 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
1 stunda