Kultūra
Mūzika

Apstāšanās mūzikā – “Debess dārzos”0

Publicitātes foto

Latvijas dievnamos un koncertzālēs no 13. decembra duets ar eņģeļa balsīm – Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers aicina uz sajūtu koncertu programmu “Debess dārzos”. Šis ir otrais gads, kad sirsnīgais duets ienesīs prieku un gaišumu klausītāju sirdīs, koncerti notiks 15 dažādos Latvijas dievnamos un koncertzālēs.

Šī gada koncerta programmā akadēmiskās mūzikas smalkās līnijas savīsies ar džeza temperamentu. Koncertos skanēs komponista Madara Kalniņa kompozīcijas. “Koncertā būs dziesmas un skaņdarbi, caur kuriem klausītāji varēs izbaudīt mieru un reizē prieku. Koncerti būs arī kā meditatīva apstāšanās mūsdienu straujajā dzīves ritmā, it sevišķi laikā, kad mēs atzīmējam gada ģimeniskākos svētkus,” stāsta dziedātāja Ieva Kerēvica. “Tās noteikti nav tikai Ziemassvētku sajūtas. Tās ir katra cilvēka kādas īpašas sajūtas šajā ziemas laikā, mūsu skaistajā Latvijā. Mēs ar Ievu esam tā klusi uzziedējuši un uzbūruši tādu mūziku, kura noderēs noteikti ikkatram cilvēkam kādā skaistā brīdī, lai tie būtu debesu dārzi, jo tie katram mums ir savādāki. Neviens koncerts nav vienāds ar otru, turklāt šogad esam izdevuši jaunu albumu “Debess dārzos”, kur ir ieskaņotas pilnīgi jaunas, nedzirdētas dziesmas, ko komponējis Madars Kalniņš. Tās nav nekur atskaņotas, tiks interpretētas manā izpildījumā. Piemēram, “Maza dziesma Latvijai”, ko kopā ar Ievu atskaņosim pirmo reizi. Man M. Kalniņa mūzika ir ļoti tuva. Tā ir ļoti jutīga, viņš ir piemeklējis apburošus un sirdi aizkustinošus tekstus savām dziesmām. Šogad arī vizuālais noformējums būs citāds. Katrs koncerts būs nedaudz atšķirīgs,” atklāj Sergejs Jēgers.

Koncertprogrammā “Debess dārzos” klausītājiem būs iespēja iepazīt izcilā Latvijas kontrtenora S. Jēgera pārstāvēto mūzikas žanru – senās mūzikas šedevrus, kas tiks interpretēti elektroniskā un mūsdienīgākā skanējumā. “Ieva ir drosmīgi ņēmusi kādu no manas muzikālās pasaules gregoriāņu dziedājumiem, ko mēģinās ievīt starp džeza interpretācijām un akadēmiskās mūzikas šedevriem. Arī man būs kāda džeza stīga. Godīgi, tas man ir liels izaicinājums izpildīt kaut ko tādu, teiksim, stilīgu. Tā ka savīsies dažādi žanri,” stāsta Sergejs.

Koncertprogrammas producents Niks Volmārs uzsver: “Esam lepni, ka mums ir izdevies savest kopā divas tik spilgtas zvaigznes Latvijas mūzikas debesīs, ļaujot mūsu klausītājiem izbaudīt viņu unikālo duetu un balsu saderību. Pagājušajā gadā mēs saņēmām tik daudz pozitīvu atsauksmju, ka nolēmām šogad turpināt šo sadarbību. Turklāt jāuzteic mākslinieku lielās darba spējas un atbildības sajūta, jo gatavošanos šī gada Ziemassvētku koncertiem viņi sāka jau gada sākumā, izvērtējot iepriekšējā gada sniegumu, meklējot jaunus skaņdarbus, slīpējot tos līdz izcilībai.”

S. Jēgers, kuram ir nenovērtējama pieredze, koncertējot dažādās pasaules labākajās koncertzālēs, šajos Ziemassvētkos vēlas būt kopā ar Latvijas klausītājiem. Sergejs novēl: “Mana un Ievas satikšanās mūzikā ir kā Dieva dāvana. Lai Ziemassvētki, kurus sākam gaidīt jau no pirmās jaunā gada dienas, ir mīlestības pārpildīti! Mācīsimies piedot, būt iecietīgi un laipni pret citiem cilvēkiem. Es novēlu katram, kurš apmeklēs mūsu koncertu, sajust šo mirkļa burvību un izvēlēties sev piemērotu skaņdarbu, kas liek sirdij pukstēt straujāk. Lai izdodas vēl pēc koncerta pakavēties šajā noskaņā. Koncerta nosaukumā ir savs kods, es vēlētos, lai cilvēkam izdodas atrast savu, jo mums katram ir savi debesu dārzi!”

 

13. XII 19.00 Sv. Jāņa baznīca, Rīga

14. XII 18.00 Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca, Saldus

15. XII 19.00 Smiltenes luterāņu baznīca

LA.lv