Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Apstiprina “Dieva daļiņas” esamību


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Kodolizpētes organizācijas zinātnieki apstiprinājuši, ka pēc sīkām un smalkām pārbaudēm atraduši to, ko meklējuši, – apstiprinājumu, ka pirms gada atrastā elementārdaļiņa nudien ir Higsa bozons jeb tā dēvētā “Dieva daļiņa”, kas, domājams, satur kopā Visumu, raksta britu laikraksts “The Daily Telegraph”.


 

“Atklājums ir satriecošs un man ir pilnīgi skaidrs, ka esam sadūrušies ar Higsa bozonu. Tiesa, vēl diezgan daudz darāmā, lai noskaidrotu, kas īsti šī ir par elementārdaļiņu,” atzinis pētnieks Džo Incandela. “Šis atklājums reprezentē ļoti centīgu cilvēku darba rezultātus.”

Higsa bozona meklējumi sākās pirms vairākiem gadiem, kad Francijas un Šveices pierobežā tika uzbūvēts milzīgs tunelis. Tajā tika ievietots lielais hadronu paātrinātājs, kurā milzīgā ātrumā viena pret otru tika triektas elementārdaļiņas, zinātniekiem mēģinot atveidot pirms 13,7 miljardiem gadu notikušo Lielo sprādzienu, kura iespaidā radās Higsa daļiņas. Uzskata, ka atrastā elementārdaļiņa, kurai nosaukums dots par godu britu fiziķim Pīteram Higsam, eksistē neredzamā visuresošā laukā, tā citām daļiņām piešķir masu un tādējādi “satur kopā” Visumu. Higsa daļiņa neoficiālās sarunās tiek dēvēta arī par “Dieva daļiņu”. Saskaņā ar šo teoriju pēc Lielā sprādziena Visums atdzisa, un radās neredzams spēks, kas nodēvēts par Higsa lauku. Šis lauks apņēmis Visumu un sastāv no neskaitāmi daudzām nelielām daļiņām – Higsa bozoniem. Citām daļiņām ar bozoniem sastopoties, tās palēnina kustību un iegūst masu.

Zinātnieki norāda, ka Higsa bozona atklājuma praktiskā nozīme būs redzama medicīnas, informācijas tehnoloģiju un vairākās citās nozarēs.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+