×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

Apstiprina Dziesmu un deju svētku norises laiku un vietas

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien valdība apstiprinājusi XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku norises laiku un vietas, nosakot, ka svētki notiks no 2013.gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam dažādās vietās Rīgā.

2013.gada Dziesmu un deju svētku pasākumi plānoti Mežaparka Lielajā estrādē, “Arēnā Rīga”, Dailes teātrī, Latvijas Leļļu teātrī, Doma baznīcā, Doma laukumā, Dziesmu svētku parkā, Latvijas Universitātē, Lielajā ģildē, Mazajā ģildē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Rīgas pilsētas izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”, Rīgas Svētā Jāņa baznīcā un Vērmanes dārzā.

Svētku pasākumi plānoti arī Daugavas stadionā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā un koncertzālē “Ave Sol”.

Svētki plānoti astoņas dienas, un svētku programmu veido 33 pasākumi ar vairāk nekā 85 norisēm, tostarp svētku atklāšanas norises Latvijas novados un pilsētās, svētku atklāšana Rīgā, svētku virsdiriģentu un virsvadītāju godināšana, svētku dalībnieku gājiens, deju lieluzvedums, svētku dalībnieku balle, senioru koru un deju kolektīvu koncerts, sakrālās mūzikas koncerts, vokāli simfoniskās mūzikas koncerts, vokālo ansambļu laicīgās un garīgās mūzikas koncerti, pūtēju orķestru koncerti, tautas mūzikas koncerts, tautas mūzikas ansambļu maratons, kokļu ansambļu koncerts, folkloras diena, tautas lietišķās mākslas izstāde, dizaina izstāde, “Tautas tērpu skate”, teātru brīvdabas izrādes un citi sarīkojumi.

Svētku nozīmīga sastāvdaļa ir viesu kolektīvu, mazākumtautību koncerti un pasākumi, kā arī pasākumi ar dominējošu bērnu un jauniešu līdzdalību svētku tradīcijas saglabāšanā un svētku pasākumos – bērnu un jauniešu izstāde “Dziedātāji, dancotāji, līgotāji”, bērnu un jauniešu veidotie telpiskie objekti izmantošanai pilsētvides reklāmas stendos, bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedums un labāko bērnu folkloras kopu koncerts.

Nozīmīgākais pasākums svētkos ir Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts un sadziedāšanas nakts pasākums Lielajā Mežaparka estrādē.

Svētku nedēļā Rīgā plānoti pieci konkursi – fināli koriem, deju kolektīviem, pūtēju orķestriem, kokļu ansambļiem un vokālajiem ansambļiem. To laikā tiek noteikti mākslinieciski augstvērtīgākie kolektīvi.

Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados. Svētku rīkotājs ir Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+