Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
17. februāris, 2015
Drukāt

Piensaimnieki drīzumā saņems EK atvēlētos 7,7 miljonus eiro (1)

Piena pārstrādes rūpnīca "Latvijas piens"

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka Eiropas Savienības (ES) pagaidu ārkārtas atbalsta 7,7 miljonu eiro apmērā piešķiršanas kārtību piena nozarē, informē ZM.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija pagājušā gada beigās piešķīra pagaidu ārkārtas atbalstu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas piena ražotājiem kopumā 28,7 miljonu eiro apmērā. Tādējādi Baltijas piensaimniekiem sniegts atspaids saistībā ar Krievijas importa embargo radītajiem tirgus traucējumiem, būtiski samazinoties piena iepirkuma cenām. Šī iemesla dēļ piena ražotājiem visās trīs Baltijas valstīs veidojās likviditātes problēmas.

Saskaņā ar noteikumu projektu atbalstu par laikā no 2014. gada augusta līdz oktobrim pārstrādei piegādātiem piena apjomiem piešķirs ražotājiem, kuriem 2015. gada 1. janvārī bija piena piegādes kvota un reģistrētas slaucamas govis vai teles, kas vecākas par 18 mēnešiem.

Atbalstu aprēķinās un izmaksās Lauku atbalsta dienests (LAD), pamatojoties uz Lauksaimniecības datu centra rīcībā esošajiem datiem. Ražotājiem atbalstam nebūs jāpiesakās, bet, lai LAD varētu izmaksāt atbalstu, ražotājam jābūt reģistrētam vienotajā zemkopības nozares informācijas sistēmā.

Noteikumu projekta mērķis ir noteikt kārtību šī atbalsta mērķtiecīgai piešķiršanai Latvijas piena ražotājiem, nosakot objektīvus kritērijus un ņemot vērā embargo ietekmi uz konkrētiem ražotājiem. Nosacījumi atbalsta piešķiršanai saskaņoti ar Latvijas lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, norāda ZM.

Atbalsta piešķiršanas kārtība stāsies spēkā pēc tās publicēšanas izdevuma “Latvijas Vēstnesis” mājaslapā “www.vestnesis.lv”. “Lauku atbalsta dienests ir gatavs tuvākajā laikā sākt atbalsta izmaksu. Plānojam, ka martā tas tiks izmaksāts,” piebilst ZM pārstāve Viktorija Kalniņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ilgi gan nabaga zemniekiem jāgaida šis atbalsts… Piešķīra jau novembrī, bet mūsu birokrāti un liekēži-ierēdņi nespēj novirzīt šo finansējumu līdz pat martam. Tāds gausums, jo ne jau savos kontos šī nauda jāieskaita. Un vispār tā nauda no LAd arī tā kavējas, ka, šķiet, speciāli kāds novilcina laiku, bet zemniekam no piena peļņas nekādas, no kaut kā taču jādzīvo…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+