×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

Apstiprina, ka Baltijas šprotes varētu atkal tirgot Krievijā (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis apliecinājumu no Krievijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” par to, Krievijas puse izskata iespēju atcelt Latvijas zvejas produktu eksportētājiem piemērotos ierobežojumus, sacīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

“Krievijas Federācijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests šodien telefonsarunā apstiprināja, ka Krievijas puse izskata iespēju atcelt Latvijas zvejas produktu eksportētājiem piemērotos ierobežojumus, taču gala lēmums tiks pieņemts tikai pēc tam, kad tiks pabeigts ziņojums par zvejas produktu apstrādes uzņēmumu inspekcijās konstatēto,” norādīja Meistere.

Pēc viņas teiktā, saskaņā ar “Rosseļhoznadzor” pausto, gala ziņojuma sagatavošana prasīšot vēl dažas nedēļas. Pēc tam Krievijas dienests informēs PVD par inspekcijās konstatēto, pieņemto lēmumu un no tā izrietošajām turpmākajām darbībām.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Krievijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” oficiālā pārstāvja Alekseja Aļeksejenko pausto pēc jaunā gada Krievijas tirgū varētu atgriezties šprotes un cita zivju produkcija no Latvijas un Igaunijas.

“Šobrīd mūsu speciālisti izpēta Baltijas uzņēmumu inspekciju rezultātus, mēs redzam, ka tajos zivju kūpināšanas tehnoloģija ir kļuvusi saudzējošāka,” 18.novembrī Sočos notiekošā Vispasaules graudu foruma kuluāros aģentūrai “Interfax” pastāstīja Aļeksejenko. Pēc viņa teiktā, ekspertiem būs vajadzīgas vēl vairākas nedēļas, iekams pārbaudes noslēgsies, un, visticamāk, pēc jaunā gada Baltijas valstu produkcija varēs atgriezties Krievijas veikalu plauktos.

Iepriekš jau vēstīts, ka “Rosseļhoznadzor” nedēļu ilgā inspekcija Latvijas uzņēmumos noslēdzās 1.jūlijā un tās laikā divas inspektoru grupas pārbaudīja dzīvnieku barības ražošanas un zivju pārstrādes uzņēmumus, kuriem ir attiecīgais tirdzniecības sertifikāts ar Krieviju. Tika pārbaudīta paškontroles sistēma un laboratoriskie izmeklējumi, atbilstība higiēnas prasībām, iespējamie piesārņojuma riski, kā arī citi aspekti.

Krievija 2015.gada jūnijā noteica ierobežojumus visas Latvijā ražotās zivju produkcijas ievešanai, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kārtējais Krievijas teātris tuvojas noslēgumam. Atkal atļaus kādu laiciņu kaut ko ievest Krievijā līdz
  nākošam saspīlējumam ES un Krievijas attiecībās. Ne jau šprotes tur vainīgas. Nožēlojamākais, ka
  ZM Dūklavs piedalās šajā teātrī.

  • krievi šūpo tirgu. Paies laiciņš cilvēki iestrādāsies, pieradinās uzņēmumus un TAD – atkal aizliegumi dēļ sanitārām prasībām vai vēl kāda izdomājuma. Labāk nevajag to krievu nestabilitāti.

 2. Tirgot šprotes, ja nebūs to 2% aizsardzībai – ZZS un Kučinskis esot piekrituši? Vai tas športes mainīs pret neatkarību ? Ko vel iemainīs pret tām bundžiņām?

 3. Vai tieshaam nav citi tirgi kur tirgot zivis???

 4. Stulbeņi atkal parausies…Cik maksā rublis?!Un,tikko kaut kas sāks aiziet,atkal aizliegs.Kakogo hrena latvijiņā tirgo krievu alus,kas,nevar atrast iemeslus aizliegt?

 5. Tramps nacista Putina lelle.

Draugiem Facebook Twitter Google+