×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Apstiprina savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas kārtību

Medibas_kal_vaki.indd

Lai samazinātu meža dzīvnieku radītos postījumus lauku saimniecībām un sakārtotu savvaļas dzīvnieku piebarošanu, turpmāk būs spēkā jauni noteikumi, paredz valdības akceptētie noteikumi par kārtību, kādā pieļaujama savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošana

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, Latvijā mednieku veiktie pasākumi dzīvnieku piebarošanā patlaban vērtējami pozitīvi, tomēr reizēm tiekot konstatēti atsevišķi negatīvi izņēmumi. Tādēļ komunikācijā ar medniekus pārstāvošajām organizācijām un dzīvnieku barības aprites jomas speciālistiem ir pieņemts konceptuāls lēmums, proti, pēc noteikumu projekta apstiprināšanas papildus izstrādāt labas prakses vadlīnijas medību resursu apsaimniekošanā.

Noteikumi izstrādāti, ņemot vērā savvaļas sugu medījamo dzīvnieku barošanās paradumus, esošo barības bāzi, fiksēto pārnadžu postījumu apjomu, kā arī Valsts meža dienesta uzturēto informāciju par medību resursu dinamiku un postījumu aktiem.

Noteikumos norādīts, ka bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku barotavas aizliegts izvietot vietās, kur tās traucē meliorācijas sistēmu darbību, zemes apstrādi, tehnikas pārvietošanos, infrastruktūras objektu uzturēšanu vai ugunsapsardzības funkciju veikšanu.

Tāpat barotavas nedrīkst izvietot tuvāk par 100 metriem no priežu, egļu un bērzu jaunaudzēm, kā arī tuvāk par 250 metriem no galvenajiem autoceļiem un lauksaimniecības kultūru stādījumiem, kā arī teritorijās, kas reģistrētas kā īpaši aizsargājami biotopi un īpaši aizsargājamo sugu dzīvotnes.

Noteikumi attiecas uz aptuveni 23 500 Latvijas mednieku.

Jaunā kārtība stāsies spēkā pēc tās publicēšanas oficiālā izdevuma ‘Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+