Mobilā versija
+1.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
16. februāris, 2015
Drukāt

Apstiprināta Lauku attīstības programma

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Eiropas Komisija piektdien apstiprinājusi Latvijas Lauku attīstības programmu 2014.– 2020. gadam.

Līdz ar to lauksaimnieki var rēķināties ar nozīmīgiem atbalsta pasākumiem šogad, kā arī nākamajos gados kopumā par 1,531 miljardu eiro, informē Zemkopības ministrijā.

Lauku attīstības pro­grammā, ar kuru īsteno Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu, plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam Latvijai ir pieejams finansējums 1,531 miljarda eiro apmērā, kas ir par 11% vairāk nekā iepriekšējā plānošanas periodā.

Tāpat kā iepriekšējā plānošanas periodā, arī turpmāk tiks atbalstītas investīcijas lauku saimniecībās, nodrošināta iespēja attīstīties mazajām saimniecībām, jauniem lauksaimniekiem un atbalstīta uzņēmējdarbības attīstība lauku teritorijā.

2015. gada martā un aprīlī Zemkopības ministrija plāno organizēt reģionālos seminārus, kuros informēs par atbalsta nosacījumiem.

Pievienot komentāru

LBLA: Latvijā joprojām bio produktus saražo vairāk nekā pārstrādāLatvijā starp bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanas un pārstrādes apmēriem joprojām pastāv disproporcija, jo saražo vairāk nekā pārstrādā, tāpēc ir būtiski attīstīt tieši pārstrādi.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+