×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Apstiprināta topošā Laikmetīgās mākslas muzeja ekspertu komisija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vienojoties Kultūras ministrijai un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fondam, apstiprināts topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ekspertu komisijas sastāvs.

Ekspertu komisiju veido LR Kultūras ministrijas un Fonda dibinātāju – Borisa un Ināras Teterevu fonda un ABLV Charitable Foundation – pārstāvji. Komisijas pirmā sēde par darbības plānu 2015. gadam notika 18. decembrī, piedaloties arī LR Kultūras ministrei Dacei Melbārdei un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda padomes priekšsēdētājam Ernestam Bernim.

Nākamā gada laikā ekspertu komisija sagatavos muzeja koncepcijas vadlīnijas un rekomendēs arhitektūras konkursa kuratoru, kopā ar kuru tiks sagatavots detalizēts arhitektūras konkursa nolikums un piedāvāta fonda valdei konkursa žūrija. Arhitektūras konkurss norisināsies vairākos posmos: portfolio konkurss pretendentiem, skiču konkurss un rezultātu apkopošana. Paralēli notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja koncepcijas detalizēta izstrāde.

“Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ekspertu komisijai priekšā ir milzīgs darbs – muzeja koncepcijas izveide, kas prasīs daudz laika, enerģijas, pašaizliedzības un zināšanu gan par laikmetīgo mākslu, gan mūsdienīga muzeja darbību. Tāpēc šodien, vēlot ekspertiem izturību un veiksmi, gribētu arī pateikties par to, ka viņi šo misiju ir uzņēmušies. 21. gadsimta Latvijai ir nepieciešami 21. gadsimta simboli. Esmu pārliecināta, ka Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam ir visas iespējas kļūt par šādu jaunu simbolu, vērtību, ko ar lepnumu atstāt nākamajām paaudzēm,” norādīja LR Kultūras ministre Dace Melbārde.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda padomes priekšsēdētājs Ernests Bernis, uzrunājot ekspertus, sacīja: “Mums ir iespēja veidot unikālu muzeju no baltas lapas, iedvesmojoties no tā atrašanās vietas vēstures un no pasaules labākajiem laikmetīgās mākslas muzeju piemēriem. Galvenais ir projektu īstenot pakāpeniski.” Viņš arī atzīmēja, ka paralēli muzeja ēkas skiču konkursam ABLV pasūtīs tam pieguloša parka plānojuma risinājumus, lai ap muzeju veidotos vienota harmoniska vide.

“Simboliski, ka pirmā un visas turpmākās ekspertu komisijas sēdes notiks “New Hanza City” teritorijā, kurā atradīsies topošais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs. Jau šobrīd šeit var sajust muzeja garu, bet pēc tam redzēsim arī celtniecības procesu,” pauda Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes priekšsēdētājs Romans Surnačovs.

Komisijā LR Kultūras ministriju pārstāv arhitekts Jānis Dripe, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, gleznotājs un uzņēmuma “Dd studio” dibinātājs Jānis Mitrēvics. No Borisa un Ināras Teterevu fonda komisijā darbojas mākslas zinātniece un fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratore Helēna Demakova un Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla “Tête-à-tête” direktore Elīna Vikmane. Ekspertu darbam no ABLV Charitable Foundation apstiprināti ABLV Charitable Foundation valdes priekšsēdētāja Zanda Zilgalve un mākslas zinātnieks un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda konsultants Kaspars Vanags.

Šā gada 30. oktobrī LR Kultūras ministrija un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, kuru dibinājuši ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonds, parakstīja nodomu protokolu par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību.

Līdz 2021. gada 18. novembrim Latvijas Laikmetīgās mākslas fonds par tā dibinātāju un Fonda piesaistītiem citiem publisko un privāto personu finanšu līdzekļiem partnerībā ar LR Kultūras ministriju īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību, kā arī nodrošinās muzeja darbību, pārvaldību un attīstību, tostarp krājuma veidošanu, uzturēšanu un papildināšanu. Muzejs būs atvērts un pieejams sabiedrībai. Plānots, ka Fonda dibinātāji muzeja būvniecībai nodrošinās nepieciešamo finansējumu 30 miljonu eiro apmērā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs atradīsies finanšu darījumu un atpūtas centra “New Hanza City” (NHC) teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+