×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2012
Drukāt

Apstiprinātas jaunās nozvejas kvotas Baltijā


Foto - EKFoto - EK

Vakar Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā un Rīgas līcī 2013. gadam, kas atbilst Latvijas iepriekš noteiktajām prasībām, informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.


 

Reņģu nozvejas kvotai Baltijas jūras centrālajā daļā paredzēts palielinājums par 15% salīdzinājumā ar EK ieteiktajiem 9%. Reņģu nozvejas kvotas Rīgas līcī paliks iepriekšējā apmērā, lai gan sākotnēji EK vēlējās samazinājumu par 10%.

Brētliņu nozvejas kvotas Baltijas jūrā palielinājums 2013. gadā būs 11%, kā to jau sākotnēji piedāvāja EK. Lašu nozvejas kvotai Baltijas jūrā paredzēts samazinājums par 11%, kā jau sākotnēji to ierosināja EK. Mencu zvejas iespējas Baltijas jūras Austrumu daļā samazinātas par 9%, Baltijas jūras rietumu daļā – par 5,9%.

Vienlaikus mencu zvejā Baltijas jūrā paredzēta lielāka elastība – līdz 15% pašreizējo 10% vietā –, zvejas dienu nodošanā starp zvejas kuģiem, ja kādam kuģim pietrūkst zvejas dienas, bet kāds kuģis līdz noteiktajam limitam tās neizmanto.

Kā norādīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma, kopumā ņemot, nozvejas kvotas 2013. gadā salīdzinājumā ar 2012. gadu ir palielinājušās, izņemot mencu un lašu zveju.

“Taču samazinājums mencu nozvejas kvotai 2013. gadā ir neliels, un, tā kā jo-projām šī kvota ir pietiekamā apjomā, zvejniekiem būs iespējas mencu zvejai. Kopumā apsveicami, ka Baltijas jūras valstis var savstarpēji vienoties par kopīgu savu interešu aizstāvību Luksemburgā un Briselē,” norādīja Straujuma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+