Ekonomika
Bizness

Apstiprināts jaunais lidostas “Rīga” padomes loceklis. Kurš bija labākais no 26 pretendentiem?0


Lidosta “Rīga” paziņo rezultātus.
Lidosta “Rīga” paziņo rezultātus.
Publicitātes foto

Piektdien, 24. maijā, Satiksmes ministrija (SM) kā VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” akcionārs lidostas padomes locekļa amatā apstiprināja Eduardu Tomu, portāls “LA.lv” noskaidroja ministrijā.

Nominācijas komisija izvirzīja viņa kandidatūru kā labāko starp 26 pretendentiem, vērtējot pretendentus konkursa divās kārtās.

E. Toms ir ieguvis maģistra grādu ekonomikā Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolā (EMBA).

Līdzšinējā darba pieredze: vecākais viceprezidents finanšu jautājumos “Primera Air”, SIA “Primera Air Nordic” un Islandes holdinga kompānijā “Primera Air ehf”.

Laikā no 2006. gada maija līdz 2015. gada februārim E.Toms bijis Finanšu un Administratīvais direktors SIA “Consolis Latvija”, kā arī valdes loceklis Lietuvas uzņēmumā “Betonika UAB” un Finanšu procesu uzlabošanas menedžeris “Consolis” reģionālajā birojā Somijā.

Konkurss uz neatkarīgā padomes locekļa amatu saskaņā ar nolikumu tika organizēts divās kārtās.

Pirmajā kārtā notika dokumentu atlase (vērtēta darba pieredze, izglītība un sabiedrības attīstības redzējums).

Savukārt uz otro kārtu tika uzaicināti septiņi pretendenti, kuri pirmajā kārtā ieguva lielāko punktu skaitu.

Saistītie raksti

Otrā kārta notika strukturētas intervijas veidā, vērtējot kandidāta spējas sniegt kompetentas atbildes uz jomai specifiskiem jautājumiem, stratēģiskās plānošanas spējas, vadības spējas, spējas noteikt mērķus, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī komunikācijas prasmes un svešvalodu zināšanas.

Pavisam tika saņemti 26 pieteikumi VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” neatkarīgajam padomes locekļa amatam.
LA.lv