×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Apstrādes rūpniecības apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 2,3%

"Latvijas piens" informē par jauno siera zīmolu "Pats"

Masu mediju pārstāvji piena pārstrādes rūpnīcā "Latvijas piens".

Rīga, 8.aug., NOZARE.LV. Šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 2,3%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,6% un eksportā – par 0,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2013.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2013.gada pirmo ceturksni, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 1,9%, tai skaitā eksportā – par 4,8%, bet vietējā tirgū bija pieaugums par 0,4%.

2013.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 0,2%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,6%, bet eksportā bija samazinājums – par 3,7%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās 2013.gada jūnijā, salīdzinot ar šā gada maiju, pieauga par 1,3%, tai skaitā vietējā tirgū – par 0,8% un eksportā – par 1,9%.

Lielākais apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 71,4% (būtisks pieaugums eksportā, bet vietējā tirgū samazinājums), iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 17,5% (pieaugums bija abos tirgos), datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 8,6% (pieaugums – abos tirgos).

Salīdzinot ar 2012.gada jūniju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem šī gada jūnijā apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieaudzis par 4,2%, izaugsmes pamatā bija vietējais tirgus – pieaugums par 9%, bet eksportā bija samazinājums par 1,6%.

Lielākais apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējā gada jūniju bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – 3,8 reizes (pieaugums eksportā, bet vietējā tirgū samazinājums), iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 38,7% (pieaugums vietējā tirgū, bet eksportā – samazinājums), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 23,6% (pieaugums abos tirgos).

Apgrozījuma kāpums gan vietējā tirgū, gan eksportā, bija vērojams arī pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 9,5% un kokapstrādē – par 5,8%.

Jau ziņots, ka apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās maijā, salīdzinot ar aprīli, pieauga par 4,7%, bet, salīdzinot ar 2012.gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 0,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp vietējā tirgū maijā apstrādes rūpniecības apgrozījums audzis par 7,6% un eksportā – par 1,1%.

Šī gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieauga par 4,7%. Tai skaitā vietējā tirgū apstrādes rūpniecības apgrozījums audzis par par 3,8% un eksportā – par 5,7%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+