Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
21. augusts, 2014
Drukāt

Polija apstrīd Krievijas pārtikas embargo (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Polija pieprasījusi Eiropas Savienībai vērsties Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO) par Krievijas noteikto pārtikas produktu importa aizliegumu.

Polijas Ekonomikas ministrija nosūtījusi ES tirdzniecības komisāram Karelam de Guhtam rakstisku lūgumu apstrīdēt Krievijas lēmumu. Pērn Polijas pārtikas eksports uz Krieviju pārsniedza miljardu eiro. Krievija Polijai ir ceturtais lielākais eksporta tirgus pēc Vācijas, Britānijas un Francijas. Visvairāk cietīs ābolu audzētāji, kuri uz Krieviju nosūta aptuveni pusi no ražas. Krievija PTO pievienojās tikai 2012. gada augustā, bet ES pret to iesniegusi jau divas sūdzības. Aprīlī ES sāka strīdu par Krievijas aizliegumu ievest ES cūkgaļas produktus. Arī Japāna kopā ar ES iesniedza sūdzību par pagājušajā gadā ieviesto papildu nodokli automašīnu importam. PTO nevar piespiest valsti atvērt savu tirgu, bet var piemērot sodu par tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Polija, Japāna…Nu,nu… Mēs arī varētu pievienoties-Abreni atdevām,varbūt vēl kādu gabalu mūsu zemes Krievijai uzdāvināt?

Uzlec Makrona zvaigzne (3)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācībasBaltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+