×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2016
Drukāt

Apstrīd muzeju krātuvju kompleksa būvniecības iepirkuma rezultātus

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludinātajā iepirkumā par Muzeju krātuvju kompleksa būvniecības darbu veikšanu Pulka ielā 8 uzvarējusi piegādātāju apvienība SIA “Re&Re” un SIA “RERE04”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Būvniecības darbu līgumcena ir 20 478 622,25 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Šajā iepirkumā piedāvājumus iesniedza 12 pretendenti.

Sūdzību par šī iepirkuma rezultātiem 21.janvārī iesniegusi AS “LNK Industries”. Par sūdzības izskatīšanas termiņu noteikts 15.februāris.

Paredzēts, ka krātuvju kompleksa 1.kārtas realizācijas termiņš ir 15 mēneši no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas.

Muzeju krātuvju kompleksu Pulka ielā 8 paredzēts izveidot, lai nodrošinātu Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rakstniecības un mūzikas muzeju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju ar piemērotām telpām muzeju krājumu izvietošanai un darbam ar krājumu mākslas priekšmetiem.

Sākotnējā iecere 2007.gadā paredzēja uzbūvēt muzeju krātuvju kompleksu aptuveni 34 000 kvadrātmetru platībā, kas nodrošinātu Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (tajā laikā arī Ārzemju mākslas muzeju), Rakstniecības un mūzikas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju ar krātuvju telpām, restaurācijas darbnīcām, konferenču, darbinieku un ekspozīciju telpām. 2012.gadā, aktualizējot projektēšanas programmas, ko saskaņoja Kultūras ministrija, platība tika samazināta līdz 20 000 kvadrātmetru.

Valdība pērn nolēma, ka Muzeju krātuvju kompleksa būvniecības darbu pabeigšanas termiņš tiek pagarināts līdz 2018.gada 30.aprīlim. Iepriekš bija noteikts, ka būvniecība tiks pabeigta 2016.gada 30.septembrī.

Muzeju krātuvju kompleksa būvniecība darbu ietvaros 2013.gada 20.novembrī tika noslēgts līgums ar SIA “Arhitektu birojs Krasts” par skiču un būvprojekta izstrādi un autoruzraudzības veikšanu ar darbu izpildes termiņu līdz 2014.gada 20.oktobrim. Būvprojekta tehniskās ekspertīzes rezultāts sākotnēji bija negatīvs un tika veiktas būvprojekta korekcijas, kā rezultātā tikai 2015.gada 1.aprīlī izstrādātais būvprojekts tika iesniegts Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+