Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
4. septembris, 2015
Drukāt

Apstrīd negatīvo pensiju indeksu (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeimas opozīcijas partijas “Saskaņa” un “No sirds Latvijai” (NSL) vakar iesniedza pieteikumu Satversmes tiesā (ST) par negatīvā kapitāla indeksa piemērošanu pensiju aprēķināšanā krīzes laikā un samazināto pensiju kompensēšanu, informē NSL līdere Inguna Sudraba.

ST pārstāve Līna Kovalevska apstiprināja, ka iesniegums ir saņemts. Deputāti lūdz atzīt likuma “Par valsts pensijām” daļu, kas paredz pensijas kapitāla aktualizācijai izmantot indeksu, kas mazāks par skaitli “1”, kā arī pārejas noteikumu atsevišķu apakšpunktu, par neatbilstošiem Satversmei. Vienlaikus deputāti lūdz atlīdzināt samazināto pensiju daļu tiem pensionāriem, kas pensijā aizgāja sākot no 2010. gada 1. janvāra un kuriem pensijas aprēķinu skāra negatīvais indekss. Šādu pensionāru skaits, 
pēc “Saskaņas” deputāta Andreja Klementjeva datiem, ir 106 526.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nu gan pamodās. Pensiju likumam Saeima patlaban skata grozījumu, kurā paredzēts, ka negatīvā indeksa vietā lietos 1.

  • Ieteicams palasīt piedāvātos grozījumus rūpīgāk un ne viss, kas grozījumos piedāvāts, tiks apstiprināts.Parasti tas pēdējā brīdī tiek izravēts no satura.Tā ka pareizi vien ir, lai juridiski nostiprinātu tiesisku pensiju sistēmas finansēšanu.

 2. Malači! Tā turpināt!

 3. Alberts maldas!Atlīdzināts,lai cik dīvaini tas nav,tiks tikai iesniedzējai.Tāda nu pie mums ir kārtība.

 4. Ļoti labs piekšlikums! Ja Saeima to nepieņems, atliks atrast kādu pensionāru, kas lietu par pensiju kapitāla samazināšanu, reizinot ar negatīvu indeksu, iesniegs Satversmes tiesā. Un vinnēs! Un tad valstij bez vārda runas būs jāpārrēķina visas pensijas, nu vairs neizmantojot negatīvos indeksus, un starpība jāizmaksā! Šim valsts bandītismam ir jādara gals!

  • BEIDZOT KAUT KAS SAKARĪGS…TIKAI PĀRPILDĪTAIS SOCIĀLAIS BUDŽETS ATKAL GLĀBS KOPĒJO…NOMIRSIM UN TAISNĪBU NEREDZĒT…

 5. Es protams pieteikumu atbalstītu,bet par šīm partijām tomēr nebalsotu…

  • Tāpēc jau arī saņem samazinātu pensiju…valstij finanšu pilnībā pietiek, tikai, lai cik dīvaini, jūsu atbalstītās partijas par jums nerūpējas.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+