Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
4. septembris, 2015
Drukāt

Apstrīd negatīvo pensiju indeksu (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeimas opozīcijas partijas “Saskaņa” un “No sirds Latvijai” (NSL) vakar iesniedza pieteikumu Satversmes tiesā (ST) par negatīvā kapitāla indeksa piemērošanu pensiju aprēķināšanā krīzes laikā un samazināto pensiju kompensēšanu, informē NSL līdere Inguna Sudraba.

ST pārstāve Līna Kovalevska apstiprināja, ka iesniegums ir saņemts. Deputāti lūdz atzīt likuma “Par valsts pensijām” daļu, kas paredz pensijas kapitāla aktualizācijai izmantot indeksu, kas mazāks par skaitli “1”, kā arī pārejas noteikumu atsevišķu apakšpunktu, par neatbilstošiem Satversmei. Vienlaikus deputāti lūdz atlīdzināt samazināto pensiju daļu tiem pensionāriem, kas pensijā aizgāja sākot no 2010. gada 1. janvāra un kuriem pensijas aprēķinu skāra negatīvais indekss. Šādu pensionāru skaits, 
pēc “Saskaņas” deputāta Andreja Klementjeva datiem, ir 106 526.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nu gan pamodās. Pensiju likumam Saeima patlaban skata grozījumu, kurā paredzēts, ka negatīvā indeksa vietā lietos 1.

  • Ieteicams palasīt piedāvātos grozījumus rūpīgāk un ne viss, kas grozījumos piedāvāts, tiks apstiprināts.Parasti tas pēdējā brīdī tiek izravēts no satura.Tā ka pareizi vien ir, lai juridiski nostiprinātu tiesisku pensiju sistēmas finansēšanu.

 2. Malači! Tā turpināt!

 3. Alberts maldas!Atlīdzināts,lai cik dīvaini tas nav,tiks tikai iesniedzējai.Tāda nu pie mums ir kārtība.

 4. Ļoti labs piekšlikums! Ja Saeima to nepieņems, atliks atrast kādu pensionāru, kas lietu par pensiju kapitāla samazināšanu, reizinot ar negatīvu indeksu, iesniegs Satversmes tiesā. Un vinnēs! Un tad valstij bez vārda runas būs jāpārrēķina visas pensijas, nu vairs neizmantojot negatīvos indeksus, un starpība jāizmaksā! Šim valsts bandītismam ir jādara gals!

  • BEIDZOT KAUT KAS SAKARĪGS…TIKAI PĀRPILDĪTAIS SOCIĀLAIS BUDŽETS ATKAL GLĀBS KOPĒJO…NOMIRSIM UN TAISNĪBU NEREDZĒT…

 5. Es protams pieteikumu atbalstītu,bet par šīm partijām tomēr nebalsotu…

  • Tāpēc jau arī saņem samazinātu pensiju…valstij finanšu pilnībā pietiek, tikai, lai cik dīvaini, jūsu atbalstītās partijas par jums nerūpējas.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+