Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
8. janvāris, 2014
Drukāt

Apstrīd “pabalstu tūrismu”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pieaugot satraukumam par iespējamo imigrācijas vilni pēc šā gada 1. janvāra, kad Bulgārijas un Rumānijas pilsoņiem tika atcelti pēdējie ierobežojumi brīvi izvēlēties darbavietu jebkurā no ES dalībvalstīm, arī Vācijā izskanējuši ierosinājumi ierobežot tā dēvēto pabalstu tūrismu.

Britānija jau ir noteikusi ierobežojumus iebraucējiem, paredzot, ka imigrantiem būs jāgaida trīs mēneši, lai viņi varētu pieteikties pabalstu saņemšanai. Arī Vācija, kurā minimālā alga ir aptuveni piecas reizes lielāka nekā Rumānijā un Bulgārijā, spriež, kā rīkoties. Vācija varētu būt visnotaļ pievilcīga valsts rumāņu un bulgāru imigrantu vidū. Pēc Pasaules bankas datiem, minimālā alga Vācijā ir 840 eiro mēnesī, salīdzinot ar 170 eiro Rumānijā un 150 eiro Bulgārijā. Turklāt Vācijā ir dāsna sociālo pabalstu sistēma un uz valsts atbalstu var pretendēt jebkura ģimene ar bērniem, kas likumīgi uzturas Vācijā.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+