Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Apstrīd valodas regulējumu radio

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc SIA “Krievu hitu radio” sūdzības Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par izmaiņām radio programmu valodas regulējumā.

Sūdzībā pausts viedoklis, ka izmaiņas regulējumā aizskar tās tiesības uz īpašumu, proti, tiesības veikt komercdarbību. Apstrīdētā norma noteic, ka radiostacijām, kurām līdz šim programmas daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 50%, sākot ar 2016. gada 1. janvāri, ir jāraida valsts valodā. Šādi likuma grozījumi tika pieņemti, lai palielinātu latviešu valodas skanējumu mūsu valsts radio ēterā. “Krievu hitu radio” ir izsniegtas vairākas radio programmu apraides atļaujas, un līdz ar jauno regulējumu uzņēmumam radio programmas būs jāveido latviešu valodā. Tas varot negatīvi ietekmēt sūdzības iesniedzēja komercdarbību, šāda norma esot pretrunā tiesiskās paļāvības principam, kā arī ierobežojot vārda brīvību. Līdz ar to ST ierosināja lietu “Par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārejas noteikumu 27. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 100. panta pirmajam teikumam un 105. pantam”.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+