Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Apstrīd valodas regulējumu radio

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc SIA “Krievu hitu radio” sūdzības Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par izmaiņām radio programmu valodas regulējumā.

Sūdzībā pausts viedoklis, ka izmaiņas regulējumā aizskar tās tiesības uz īpašumu, proti, tiesības veikt komercdarbību. Apstrīdētā norma noteic, ka radiostacijām, kurām līdz šim programmas daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 50%, sākot ar 2016. gada 1. janvāri, ir jāraida valsts valodā. Šādi likuma grozījumi tika pieņemti, lai palielinātu latviešu valodas skanējumu mūsu valsts radio ēterā. “Krievu hitu radio” ir izsniegtas vairākas radio programmu apraides atļaujas, un līdz ar jauno regulējumu uzņēmumam radio programmas būs jāveido latviešu valodā. Tas varot negatīvi ietekmēt sūdzības iesniedzēja komercdarbību, šāda norma esot pretrunā tiesiskās paļāvības principam, kā arī ierobežojot vārda brīvību. Līdz ar to ST ierosināja lietu “Par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārejas noteikumu 27. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 100. panta pirmajam teikumam un 105. pantam”.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (10)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+