Mobilā versija
+2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Apstrīd valodas regulējumu radio

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc SIA “Krievu hitu radio” sūdzības Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par izmaiņām radio programmu valodas regulējumā.

Sūdzībā pausts viedoklis, ka izmaiņas regulējumā aizskar tās tiesības uz īpašumu, proti, tiesības veikt komercdarbību. Apstrīdētā norma noteic, ka radiostacijām, kurām līdz šim programmas daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 50%, sākot ar 2016. gada 1. janvāri, ir jāraida valsts valodā. Šādi likuma grozījumi tika pieņemti, lai palielinātu latviešu valodas skanējumu mūsu valsts radio ēterā. “Krievu hitu radio” ir izsniegtas vairākas radio programmu apraides atļaujas, un līdz ar jauno regulējumu uzņēmumam radio programmas būs jāveido latviešu valodā. Tas varot negatīvi ietekmēt sūdzības iesniedzēja komercdarbību, šāda norma esot pretrunā tiesiskās paļāvības principam, kā arī ierobežojot vārda brīvību. Līdz ar to ST ierosināja lietu “Par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārejas noteikumu 27. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 100. panta pirmajam teikumam un 105. pantam”.

Pievienot komentāru

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (1)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+