×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Kāpēc “Saskaņas centrs” vērsies Satversmes tiesā? (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Partiju apvienības "Saskaņas Centrs" pārstāvji - Saeimas deputāti Jānis Tutins (no kreisās), "Saskaņas centra" frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins un Artūrs Rubiks

“Saskaņas centra” deputāti Satversmes tiesā apstrīdējuši normu, kas paredz kriminālatbildību par PSRS vai nacistiskās Vācijas veikto kara noziegumu pret Latviju noliegšanu, attaisnošanu vai slavināšanu. Saskaņiešu rīcība izbrīnu neraisa. Kaut arī vārdos viņu līderis Ušakovs noliedz kalpošanu sadarbības līguma lieldraugam – Putina varas partijai Krievijā –, tomēr darbi liecina par pretējo. Pilnīgs vistas aklums pārņēma “SC” deputātus, kad divgalvainais ērglis sagrāba Krimas pussalu. Vistai tas piedodams, klukstei trūkst ērgļa vērīgā skatiena. Un kā, nenonākot uz pannas, paskaidrot lieldraugam, ka latvieši padomju atbrīvotājus uzskata par tādiem pašiem Latvijas valsts okupētājiem kā nacistiskā Vācija? Tāpēc labāk sūdzēties tiesā.

Par ko tad saskaņiešiem sāp sirds? Ne jau par to, ka sodītas tiktu personas, kuras slavina nacistiskās Vācijas veikto Latvijas okupāciju. Nacistu līdzskrējējus vajag sodīt – to “antifašisti” prasa katru pavasari! Nepieļaujami ir tas, ka vienlīdzības zīme tiek likta starp nacistisko Vāciju un Padomju Savienību. Tādu ārprātu pat iedomāties nedrīkst, tādā veidā divgalvainais ērglis vēsturi pārrakstīt neļaus un mūsmāju vista, kaut ar aklumu sista, to ļoti labi apzinās.

Zagļa labākais aizstāvēšanās veids ir bļaut, lai ķer zagli, un rādīt ar pirkstu kaimiņa virzienā. Šādu taktiku izsenis piekopusi Padomju Savienība. Lai novērstu pasaules uzmanību no golodomora un septiņiem miljoniem badā nomērdēto ukraiņu, stāstīja par badā mirstošajiem Āfrikas bērniem. Lai nebūtu jāatbild par gulaga nāves nometnēm, tiražēja vācu koncentrācijas nometņu aprakstus. Nāves nometnes bija gan krieviem, gan vāciešiem, tāpēc jau šie režīmi ir dvīņubrāļi! Šo pašu politiku piekopj arī šodienas Krievija, stāstot par “banderoviešiem” Ukrainā un noklusējot, ka režīms pašu mājās aizvien vairāk sāk atbilst klasiskai diktatūras definīcijai.

Šai pašai politikai – saukt, lai ķer zagli, – seko arī divgalvaino ērgli pavadošā vista. Kriminālsods par okupācijas slavināšanu esot cīņa pret brīvdomību! Par cīņu pret brīvdomību saskaņieši varētu konsultēties ar savu lieldraugu – Kremļa varas partiju. Un vēl – kriminālatbildība par okupācijas attaisnošanu esot solis ceļā uz autoritārismu. Dārgie saskaņieši, ja gribat redzēt spilgtu autoritārisma atdzimšanas piemēru, paskatieties Maskavas virzienā!

“Saskaņas centra” deputāti kalpo savam vēlētājam un izmanto to retoriku, kāda ir raksturīga Krievijas informatīvajā telpā dzīvojošajiem. Drīzāk Volga sāks tecēt uz otru pusi, nekā ”SC” elektorāts apjēgs, ka ir arī citāds, no Krievijas skatpunkta atšķirīgs viedoklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Viņi citādi nevar Atbildēt

  jo pretējā gadījumā viņi nevar izskaidrot savu atrašanos Latvijas valstī.Bet tā-ieradušies latviešus atbrīvot no visa kā(daudzus arī no dzīvības) un “atstiepuši “savas kultūras dārgumus u vienīgo neatkārtojamo valodu.Tikai duraki latvieši neprot to novērtēt un vēl mēģina pīkstēt kaut ko pretī.Vai tad vēl līdz šim nav sapratuši kurš te ir galvenais?

 2. Katrai nācijai ir savas raksturīgas negatīvās pazīmes.Ja latviešiem tas ir, kā tu saki, kalpa dvēsele un gļēvums, tad krieviem tas ir lielkrievu šovinisms, vadoņa kults, tieksme pēc kaimiņu teritorijām un “vodka”.
  Tā ka labāk paskaties pats uz sevi.

 3. Salīdzināt tiešām grūti – šo 3 kungu (kuri neizjūt nekādus sirdsapziņas pārmetumus) radi noslepkavoja praktiski visu latviešu tautas eliti, visu Latvijas krievu eliti un redzamākos žīdus, vācieši laikam vienu žīdu deputātu. Latvieši radīja iespaidīgu pretestības kustību nacistu režīma, tāpēc vēl daži politiķi dabūja ciest. LCP sovoku okupantu acīs ir īsts dadzis, jo šamie visu pasauli redz kā ienaidnieku, tātad nacistus. Visnecilvēciskākā sabiedrība, kādu vien pasaule ir redzējusi, putlera izdzimetņi.

 4. Kam tas vajadzīgs, jā vajadzīgs. <> Ja atceļ tad tas reāli pasludina par normu 1940. un 1949. gada deportācijas par tiesiskām un protams to daļu, kura ir PSRS. Tas tālāk var nozīmēt ka tie nav noziegumi pret Latviju…bet tļāk risinot juridisko kamoliņu…?

 5. Kas latviešiem liek šķelties neskaitāmās politiskās partijās un karot savā starpā?Vai to liek darīt SC,Putins,5.kolona?To liek darīt pašu latviešu savstarpējais egoisms,kalpa dvēsele un bezgalīgs gļēvums .Šīs īpašības no latviešiem nav izravējamas.

 6. SC NESAAP PAR LATVIJU.VEICINA JEBKAADIEM LIIDZEEKLIEM SHKEL LATVIJU JOPROJAAM.PAT MUUSU MAAKONTEEVS A.SHKEELE SLAVENAIS MANTRUSIS ARII KLUSEE UN DUS ZEM KRIEVU OLIHGARGA SOLA.
  MUUS JAUNATNE JAU SHKEL NABAGIE UN BAGAATIE NEREDZAMAA AIZSKULISEE.TENDENCE VEEL ZEMAAKAAM LIIMENIM.

 7. Ja 1918 g.būtu bijuši tādi deputāti kā tagad, tad,mums Latvijas valsts ne satversmes nebūtu. Bet ,toreiz, bij izcili savas zemes patrioti ,kas sastādīja Latvijas valsts satversmi. Krievu bezkaunībai nav robežu,un kāpēc lai nebūtu, jo, vinus t.i. piekto kolonu neviens neaptur.

 8. Krievs jau pats nekādas likumu normas neievēro, bet pamēģin viņu aizskārt: “po sudam zataskaet”!

 9. … TIESAM AGESINAM TAISNIBA – NEVAR SALIDZINAT – TIKAI SAUSMINATIES PAR STAHANOVIESU LIELAKIEM PANAKUMIEM GENOCIDA PRET AUTOHTONO LATVIESU TAUTU – BAIGAJA GADA – lATVIJAS ‘KATINA’ UN ELITES LIKVIDACIJA, KA ARI SPEJIGAKO UN PATRIOTISKAKO CILVEKU 1949.g. DEPORTACIJAS, GENOCIDA PROGRAMMA AR NOLUKU IZNICINAT SO TAUTU AR VISAM IESPEJAMAM METODEM …

  … TAS GANDRIZ IR VEICIES TRANSFORMETAI KOMUNISTU ELITEI BEZABRENE … SODIENAS 5 MILJ VIETA MES IZSIKSTAM UN 1 MILJ, JO NELOJALO PILSONU UN PARTIJU ATBALSTITI, 5. KOLONNAS AGENTI VEL STRADA PASTIPRINATI PIE ‘SMALKA GENOCIDA ‘ TURPINAJUMA PRET LATVIESU TAUTU UN TAS KULTURU UN SAVAS NACIONALAS VALSTS PASTAVIBU UN TIESIBAM DZIVOT UN VALSIT SAVA ZEME UN SAVA KULTURA AR EIROPEISKAM (VECAS EIROPAS) …

 10. PALDIES PAR KOMENTĀRIEM!!! VĒL būtu vajadzīga komunisma noziedzības dokumentācija kā tas ir ar nacistu noziegumiem, BET komunisti cilvēkus likvidēja BEZ DOKUMENTĀCIJAS ATSTĀŠANAS, kā rezultātā TAGAD SC un citi kaimiņu valsts pakalpiņi NEPAMATOTI LECAS UN TĒLO SVĒTĀS GOVIS!!! NEVAJAG!!! ZINĀM JŪS UN JŪSU MĒRĶI – VARAS IEGŪŠANA LATVIJĀ!?! Elektotāts jums galīgi pie kājas, TAS jūs interesē VISMAZĀK!!! Abi režīmi vienādi noziedzīgi!!! Lasīju, ka Hitlers braucis pie Staļina pēc pamācibām koncentrācijas nometņu būvēšanai, taču pirms šīs informācijas bija pilnīgi pretējs apgalvojums!? Tas pats bija arī par poļu virsnieku nošaušanu, KAUT gan fakti tagad atklāja īstenību… MELIEM IR ĪSAS KĀJAS….Tie nāk gaismā VIENMĒR – NEKAS NEPAKIEK NOKLUSĒTS….

 11. Saskaņas centras nekaunīgi maldinas savus vēlētājus ne tikai par šo likumu, bet arī par satversmes preambulu.
  Putina partijas līdzskrējēji taču nevar pieļaut, ka starp abām okupācijām tiek likta vienlīdzīas zīme.
  Tas, ka viņiem sāp sirds, liecina par to, ka ejam pareizā virzienā.

  • Domāju, ka arī mūsu Bērziņš to nepieļaus. Viņam tagad, lai “saglabātu seju”, vajag lai SC iztiesātu šo labojumu un to, kopā ar Maizīti, Kalnmeijeru un citiem “patriotiem”, viņi panāks.

  • bet lietiņa jau tā, ka “viņu” – pašpietiekamā daudzuma “padomju tautas” un tās pēcnācēju “sāpošā sirds” ir liberāli neārstējama slimība, un te nu prasās pēc ES un ANO mēroga operācijas.

 12. PAr ko mēs brīnāmies, ja mūsu dzejnieka J.Petera dēls Kr.Peters ir beidzot nometis melno slepenības plīvuru, un ar savu rīcību ir skaidri parādījis, kādu ideologiju viņš atbalsta, iestājoties Putina partijas Vienota Krievija Latvijas filiāles SC partijā, un gatavojas būt Latvijas parlamenta deputāts. Tātad ir pienācis laiks politiskā līmenī mainīt Latvijas virzienu uz autsrumu pusi. Krišjānis ir izmācījies Krievijas ārpolitikas institūtā, kas jau no PSRS laikiem bija ārējās izlukošanas spiegu kaltuve un apņēmis sev sievu no tā paša institūta. Atceros, ka tanī institūtā pieņēma ar kompartijas CK un VDK rekomendācijām. Acīmredzot pie tā ir pielicis savu “ideoloģisko” roku tēvs J.Peters. Cienījamo dzejniek J.Peter, kas tu patiesībā esi bijis tad ,un šodien svinot 75 gadus? Kas apmaksāja to milzīgo šovu manēžā un kam par labu tas bija domāts? Vai tas nebija kā līdzeklis sava dēla stutēšanai uz deputātiem SC partijā, ar latviešu cilvēku rokām, lai veiksmīgi varētu pagriezt Latviju Krievijas virzienā?

  • Attiecībā uz J.Petersu Jūsu rakstītie izteicieni atgādina slima suņa murgus , kurus nebūtu vērts komentēt ,ja vien to rakstītājs nebūtu latviešu tautas ienaidnieks ar spaisa un spida saēstām smadzenēm .

   P.S. Tvaika ielas slimnīcas uzņemšana strādā 24 stundas diennaktī…

  • Cik saprotu Krišjānis audzis un mācījies Maskavā, kāmēr papucīts bijis par sūtni. Domāju ka dzīves apstākļi viņam bijuši daudz labāki ne krievijas glubinkā parastājam zemniekam. Pats Jānis pašreiz politiski nav vērā ņemams, lai tik dzejo un pateicīga tāuta viņu dziedās. Nevajag tikai par komunistiskā darba varoņiem. Pat Krievijas gaišākajiem spēkiem (Saharovs, Soloženicins untt) ir bijis par grūtu atzīst baltijas valstu izvēli aiziet no PSRS. Labi atceros viņu pirmo reakciju. Soloženicins vel ir piepelnijies GULAGA par denunsiantu. Kāpēc tad mums jānīsta Pēteri par to ka viņš nav pārvarējis šo slieksni. Drīz jau nāks jaunie, talantīgi un nesašmucēti.

 13. Un kas pie tā vainīgs, ka SC nesaprot komunisma un nacionālsociālisma ideoloģiju līdzību? Ne žurnālisti,
  ne vēsturnieki par to nerunā un neskaidro tautai. Joprojām tā pie mums skaitās tabū tēma! Bet rezultāts ir tāds, ka bijušie komunisma ideoloģijas piekritēji var brīvi manipulēt un spekulēt ar jēdzieniem. 24 gadi pagājuši kopš PSRS sabrukuma, bet joprojām nav vispusīgi izanalizēta marksisma-ļeņinisma teorijas un prakses varmācīgā būtība. Skaidrs, ka kopīgā ir vairāk nekā atšķirīgā. Gan komunisti, gan nacisti cilvēku sabiedrību dalīja šķirās jeb rasēs un sludināja šīs izredzētās šķiras vai rases pārākumu pret citām sabiedrības sociālām grupām. Kopīgs ir tas, ka gan komunisti, gan nacisti pretnostatīja un sanaidoja cilvēkus un pielietoja masveida cilvēku slepkavības pasaules vēsturē nepieredzētos apmēros, lai atbrīvotos no SEV nevēlamām sociālām grupām. Abas šīs ideoloģijas valstī nodibināja totalitārus režīmus un ar diktatoriskām metodēm uzspieda sabiedrībai savu kārtību. Abas šīs iekārtas masveidā manipulēja ar cilvēku apziņu un ar propagandas palīdzību uzspieda tautai savas utopiskās idejas. Abas ideoloģijas “veidoja” jauna tipa cilvēku, tikai nacisti izmantoja bioloģisko, bet komunisti – sociālo modeli, bet citādi domājošos “pāraudzināja” koncentrācijas nometnēs vai nošāva, utt. Vai tad nav pietiekoši daudz līdzības, Agešina kungs, vai arī jūs esat uzlicis rozā brilles, aizstāvot marksistus un bezjēdzīgi tērējat Satversmes tiesas laiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+