Eiropa

Apsūdz bijušo britu premjera preses sekretāru 16

Foto – AFP

Britānijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības par telefonu noklausīšanos premjerministra Deivida Kemerona bijušajam preses sekretāram Endijam Koulsonam un mediju uzņēmuma “News International” bijušajai direktorei Rebekai Bruksai.

Saistībā ar skandālu mediju magnāta Rūperta Mērdoka laikrakstā “News of the World” kopumā apsūdzības izvirzītas astoņiem cilvēkiem, savukārt pret vēl pieciem nekādi soļi netiks sperti. Šiem astoņiem cilvēkiem izvirzītas apsūdzības saistībā ar nelikumīgu aptuveni 600 cilvēku – arī Holivudas zvaigžņu, politiķu un noziegumu upuru – telefona balss pasta noklausīšanos.

Mērdoks pērn jūlijā bija spiests slēgts “News of the World”, gaismā nākot faktiem, ka tā darbinieki uzlauzuši noslepkavotas skolnieces, kā arī vairāku politiķu balss pastu. Koulsons no 2003. līdz 2007. gadam bija “News of the World” redaktors un vēlāk kļuva par Kemerona preses sekretāru, tomēr 2011. gadā, pēc tam kad šī skandāla sakarībā tika nopratināts, amatu pameta. Pērn viņš tika arestēts. Savukārt Bruksa bija “News of the World” redaktore no 2000. līdz 2003. gadam, tad tika iecelta laikraksta “The Sun” redaktores amatā un visbeidzot kļuva par Mērdoka Britānijas laikrakstu grupas “News International” direktori.

LA.lv