×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Apsūdz Krievijas ģenerālprokuroru

Foto - ITAR-TASSFoto - ITAR-TASS

Krievijas ģenerālprokurors Jurijs Čaika (no labās) daudzus gadus darbojies valsts tieslietu sistēmā un baudījis prezidenta Vladimira Putina uzticību, taču korupcijas skandāls, kurā iejaukta ģenerālprokurora ģimene, var sašķobīt viņa pozīcijas varas hierarhijā.

Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, kura izveidotais Pretkorupcijas fonds veicis plašu izmeklēšanu ģenerālprokurora Jurija Čaikas un viņa dēlu Ar­tjoma un Igora uzņēmējdarbības saistībā ar organizētās noziedzības aprindām, iesniedzis savāktos pierādījumus Šveices finanšu regulatoram FINMA. Kremlis atkratās no skandāla izmeklēšanas.

 

Naudas mazgātava Šveicē

Pretkorupcijas fonda ziņojumā teikts, ka juristu grupa, kas tika izveidota nelegāli iegūtas naudas, tostarp Čaikas ģimenei piederošas, atmazgāšanai, darbojusies Šveicē vismaz desmit gadus, raksta avīze “The Moscow Times”. Fonds aicina Šveices finanšu regulatoru FINMA izmeklēt vairāku Šveices pilsoņu darbību, kas varētu būt līdzdarbojušies šajā grupā. Pretkorupcijas fonds apgalvo, ka Krievijas ģenerālprokurora dēls Ar­tjoms ieguvis pastāvīgās uzturēšanās atļauju Šveicē nelikumīgi. 1. decembrī Pretkorupcijas fonds ievietoja tīmeklī izmeklēšanas rezultātus, apsūdzot ģenerālprokuroru Čaiku, kā arī viņa dēlus Artjomu un Igoru virknē šaubīgu biznesa darījumu, valsts uzņēmuma nelikumīgā sagrābšanā un slepkavībā, un pievienojot sarakstu ar ārzemju īpašumiem, kas piederot Čaikas ģimenei. Ziņojumu, kam pievienots plašs videomateriāls, pāris dienās skatīja vairāki miljoni cilvēku, taču Kremlis atteicies no komentāriem. Pretkorupcijas fonda veiktās izmeklēšanas secinājumi izraisīja asu vārdu apmaiņu starp Navaļniju un Čaiku, ģenerālprokuroram noraidot izmeklēšanu kā “pasūtījumu” un “apzinātu faktu sagrozīšanu”, bet opozīcijas politiķim iesniedzot prasību tiesā par apmelošanu.

 

Bizness ģenerālprokurora aizsegā

Kremlis paziņojis, ka “nav ieinteresēts” izmeklēšanas secinājumos par kriminālu metožu izmantošanu bagātības iegūšanai vienā no valsts augstāko amatpersonu ģimenēm, atzīmē “The Moscow Times”. Izmeklēšanas ziņojumā detalizēti aprakstīta piesegšana, ko snieguši dažāda ranga prokurori Krievijas ģenerālprokurora Jurija Čaikas dēliem, kuri varējuši netraucēti nodoties biznesam un veikt darījumus ar nekustamo īpašumu par desmitiem miljonu dolāru, nevairoties no sakariem organizētās noziedzības aprindās. Krievijas prezidenta Vladimira Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs pirmdien paziņojis, ka valdības amatpersonas ir redzējušas šo informāciju jau vasarā un nav pat acis pamirkšķinājušas. “Šī informācija neizraisīja nekādu interesi, jo tā neattiecas uz ģenerālprokuroru,” teica Peskovs. “Tā vēsta tikai par viņa pieaugušajiem dēliem, kas darbojas biznesā pilnīgi patstāvīgi,” viņš apgalvoja intervijā ziņu aģentūrai “Interfax”.

Krievijas Valsts domes deputāts un Komunistiskās partijas juridiskā dienesta vadītājs Vadims Solovjovs solījis pārsūtīt Pretkorupcijas fonda izmeklēšanas materiālus prezidenta administrācijai un citām “kompetentām iestādēm”. Valsts domes deputāti negrasoties ierosināt patstāvīgu izmeklēšanu, jo viņiem neesot tādu pilnvaru, intervijā raidsabiedrībai BBC paziņojis Solovjovs, kurš paudis neuzticību tīmeklī publiskotiem materiāliem. Pirms tam intervijā BBC Valsts domes kompartijas frakcijas vadītājs Genadijs Zjuganovs paziņoja, ka komunistu frakcija negrasās izsaukt Čaiku paskaidrojumu sniegšanai domē, jo, kā uzskata Zjuganovs, Navaļnija fonda atmaskojumi esot pasūtījums. “Navaļnijs pats neiegūst šos materiālus, tos viņam piegādā CIP (ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde),” apgalvoja Zjuganovs. Valsts domes deputāts no valdošās partijas “Vienotā Krievija” Josifs Kobzons, kuram liegts iebraukt vairākās rietumvalstīs sakarā ar aizdomām saistībā ar organizēto noziedzību, izteicis nožēlu, ka tāds cilvēks (ģenerālprokurors) iejaukts korupcijā, un paudis apņēmību panākt šīs lietas izmeklēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+