×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Polijas konservatīvā valdība apsūdz priekšgājējus finansiālā izšķērdībā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Beāta Šidlo

Polijas konservatīvā valdība, ko vada partija “Likums un taisnīgums” (“PiS”), apsūdzējusi iepriekšējo liberālo valdību valsts naudas izšķērdēšanā un paziņojusi par izmeklēšanu saistībā ar finanšu skandālu, kas izcēlies iepriekšējās valdības laikā.

“Savtīgums, nicinājums un izšķērdība: tas ir [liberālās] partijas “Pilsoniskā platforma” (PO) un zemnieku partijas PSL [iepriekšējās] valdības tēls,” Seimā paziņoja premjerministre Beata Šidlo. “Mēs lēšam, ka PO un PSL valdības laikā poļi zaudēja aptuveni 340 miljardus zlotu (77 miljardus eiro),” no kā lielu daļu veido neiekasēts vai novirzīts pievienotās vērtības nodoklis (PVN), piebilda Šidlo.

Viņas valdības ministri minēja daudzus piemērus kliedzoši aplamai vadībai, ko atļāvusies iepriekšējā centriskā koalīcijas valdība, esot pie varas no 2007. līdz 2015. gadam. Šidlo paziņoja par parlamentāras izmeklēšanas uzsākšanu saistībā ar piramīdu shēmu 200 miljonu eiro apmērā, par ko esot atbildīga iepriekšējā valdība, kas pieļāva, ka investīciju firma “Amber Gold” no 2009. līdz 2012. gadam apkrāpa 19 tūkstošus klientu. Firmas vadītāji tiek tiesāti Gdaņskas pilsētā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+