×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. novembris, 2017
Drukāt

Apsūdzētais uzņēmējs iemaksās pusmiljonu lielu drošības naudu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas apgabaltiesa nolēmusi pret pusmiljonu lielu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot kukuļošanā apsūdzēto uzņēmēju Borisu Rjazanski, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pusmiljons, visticamāk, ir lielākā iemaksātā drošības nauda Latvijas vēsturē kopš neatkarības atjaunošanas.

Rīgas apgabaltiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis aģentūrai LETA apstiprināja, ka tiesa lēmusi par apsūdzētā atbrīvošanu pret drošības naudu, taču par tās apmēru informāciju sniegt nedrīkstot, jo lieta tiek izskatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Drošības nauda ir iemaksāta tiesas norādītajā kontā, bet tiesai vēl jānokārto dokumenti, lai apsūdzēto atbrīvotu no cietuma. To plānots izdarīt rīt, 24.novembrī, teica Ločmelis.

Nākamās tiesas sēdes šajā krimināllietā Rīgas apgabaltiesā paredzētas nākamā gada 11.janvārī un 12.janvārī.

Apsūdzību uzturošā prokurore Velta Zaļūksne aģentūrai LETA teica, ka iebildusi apsūdzētā advokātu lūgumam grozīt drošības līdzekli. Viņa piekrita, ka šāds drošības līdzeklis nav garantija tam, ka apsūdzētais turpmāk ieradīsies uz tiesas sēdēm, turklāt vērsa uzmanību, ka apsūdzētajam citi papildus drošības līdzekļi, piemēram, aizliegums izbraukt no valsts nav piemēroti.

“Es uzskatu, ka šobrīd nav zudis vai mainījies apcietinājuma piemērošanas pamats,” uzsvēra Zaļūksne.

Pirmajā tiesu instancē krimināllietas skatīšana ievilkās uz vairākiem gadiem, bet Rīgas apgabaltiesā tā atrodas aptuveni divus gadus. Prokurore nenoliedza, ka lieta ir sarežģīta un diezgan apjomīga, taču pirmās instances tiesa spriedumā nebija atzinusi, ka pārkāpti saprātīgi iztiesāšanas termiņi.

Pusmiljons, visticamāk, ir lielākā iemaksātā drošības nauda Latvijas vēsturē kopš neatkarības atjaunošanas. Līdz šim lielākā drošības nauda bija iemaksāta par kukuļņemšanā apsūdzētā bijušā uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magones atbrīvošanu no apcietinājuma. 2015.gadā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa viņu nolēma atbrīvot pret 400 000 eiro drošības naudu.

Drošības nauda ir viens no likumā paredzētajiem drošības līdzekļiem. Drošības nauda ir ar procesa virzītāja lēmumu noteikta naudas summa, lai nodrošinātu apsūdzētā ierašanos uz procesuālo pienākumu izpildi. Drošības naudas apmēru nosaka procesa virzītājs, ievērojot noziedzīga nodarījuma raksturu un ar to radīto kaitējumu, personas mantisko stāvokli, kā arī likumā paredzētā soda veidu un mēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nu kurš teica,ka uzņēmējiem nav naudas?

  2. apsūdzētajam citi papildus drošības līdzekļi, piemēram, aizliegums izbraukt no valsts nav piemēroti. – viss kā parasti.

Draugiem Facebook Twitter Google+