Latvijā
Kriminālziņas

Apsūdzētais sniedz liecības. Turpinājums nelikumīgi nomedītās aļņu mātes sāgā2


Malumedībās apsūdzētais Gints Sēkliņš. Foto – Artis Drēziņš
Malumedībās apsūdzētais Gints Sēkliņš. Foto – Artis Drēziņš
Malumedībās apsūdzētais Gints Sēkliņš. Foto – Artis Drēziņš

Par 2017. gada februārī Burtnieku novada Rencēnu pagastā nelikumīgi nomedītās aļņu mātes dēļ ierosinātās krimināllietas pret vietējo zemnieku Gintu Sēkliņu jau esam rakstījuši 10. aprīlī un 24. aprīlī. Vakar Vidzemes rajona tiesā notika jau kārtējā tiesas sēde. Īsumā atkārtošu, kas zināms par malumedniecības faktu. Pašu šaušanu neviens no malas neredzēja, tomēr tika sazīmētas vilkta aļņa pēdas uz Sēkliņa sētu. Tur piena mājā atrada aļņa paliekas un mēslu kaudzē – divus embrijus. Gaļu neatrada. Sēkliņš savu vainu noliedz, pirmstiesas izmeklēšanā pieļāva, ka kāda paziņa paņēmis viņa traktoru, atvilcis alneni uz viņa piena māju un tur nodīrājis.

Pie šim savām liecībām zemnieks pieturējās arī vakar. Neko nezinot un neesot ne redzējis, ne dzirdējis. Tās divas februāra dienas, kad alnene nošauta un pēc tam dīrāta, gan atradies savās mājās vai tās tuvumā, krietni dzēris. Uz dzērumu Sēkliņš novēla arī telefonsarunu ar mednieku kolektīva vadītāju K. Āboliņu, kurā tika risinātās sarunas par aļņa nomedīšanu, kas turpat pļavā ganās, kā arī vēlāk ar mednieku R. Zilpaušu – par dīrāšanu. Par šīm sarunām mednieki liecināja policijai un arī vakar no šīm liecībām neatsacījās, kaut gan īsti laimīgi neizskatījās. Par R. Zilpaušu Sēkliņš izteicās, ka uz viņu policija varētu būt izdarījusi spiedienu citu grēku dēļ – viņš neesot aicinājis Zilpaušu palīgā dīrāt alni. Zemnieks nenoliedza, ka runājis ar kolēģiem medniekiem, bet to saturu reibuma dēļ neatceroties, pieļāva, ka runājis, ka vajadzētu likumīgās medībās tikt galā ar briežiem, kas posta viņa siena ruļļus.

Tāpat Sēkliņš uzturēja iepriekš liecināto, ka viņa traktori stāv sētā ar aizdedzes atslēgām un strādnieki un paziņas, kad viņš nav pieejams, tehniku varot paņemt un lietot, kaut gan parasti jau paprasot atļauju. To iepriekšējās tiesu sēdēs strādnieki un paziņas arī apstiprināja. Līdzīgi bez atļaujas varētu būt dīrāšanai izmantota arī piena māja, tiesā teica Sēkliņš.

“Tīri no cilvēciskā viedokļa saprotu, ka izdarīts kas nelikumīgs. Domāju, ka noskaidrošu, kurš tas bija, varbūt kāds draugs. Nodevējs gan neesmu,” tiesā teica Sēkliņš un varēja saprast, ka šis draugs gan vēl nav noskaidrots.

Zemnieku apsūdz arī nelikumīgas munīcijas glabāšanā. Nomedītā aļņa dēļ veiktās kratīšanas laikā Sēkliņa mājās atrada vienu 16 mm un deviņas 12 mm patronas, kurām nebija atbilstošu ieroču. Sēkliņš taisnojās, ka 16 mm patronu atradis remonta laikā zem grīdas, bet 12 mm patronas palikušas no laika, kad viņam bijis atbilstošs ierocis. Sapratis, ka patronas jānodod policijai, taču piemirsis.

Nākamā tiesas sēde notiks 27. augustā. Tiesas izmeklēšana ir pabeigta un sāksies debates.

Iepriekš rakstījām:

Dīrāja alni vai āzi? Aļņu māte pazuda…palika tikai embriji mēslos

Parādās aļņa gaļa. Turpinājums nelikumīgi nomedītās aļņu mātes tiesvedībai

LA.lv