×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Apsūdzētais tiesā negaidīti maina savas liecības un noliedz, ka pircis balsis par labu Zaķim (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Dzintars Zaķis.

Apsūdzētais Rēzeknes novada Sakstagala puses iedzīvotājs Andrejs Sačkovskis šodien tiesā negaidīti mainīja savas iepriekš sniegtās liecības, kurās viņš bija atzinis, ka pircis balsis par labu “Vienotības” politiķim Dzintaram Zaķim.

Šodien Rēzeknes tiesā notikušajās sēdē Sačkovskis noliedza balsu pirkšanu Zaķa labā un skaidroja, ka šādas liecības viņš izdomājis sniegt tikai tāpēc, lai tiktu brīvībā no apcietinājuma. Apsūdzētais apgalvoja, ka naudu cilvēkiem devis nevis tāpēc, lai viņi balsotu par Zaķi, bet gan vienkārši, lai viņi varētu “salāpīt” paģiras.

Saskaņā ar viņa jaunajām liecībām pie viņa piebraukuši divi puiši ar automašīnu “Opel Astra” un piedāvājuši palīdzēt Andrim [Kozulim]. Palīdzība nepieciešama, lai aizvestu cilvēkus uz vēlēšanu iecirkni un pastāstītu, kā balsot.

Iepriekšējās liecībās Sačkovskis bija liecinājis, ka viņu uzrunājis pats Kozulis, piebraucot ar automašīnu “Audi Q7” un piedāvājis 20 eiro par katru balsi, pretim pieprasot atlikušo politisko spēku biļetenus. Viņš iedevis reklāmas materiālus, kuros norādīts, kā jābalso par Zaķi.

Uz prokurora jautājumu, kādēļ Sačkovskis mainījis liecības, viņš atbildēja, ka vēlējies, lai viņu atbrīvo no ieslodzījuma. Pirmās liecības viņš esot izgudrojis, atrodoties apcietinājumā, kopā ar kameras biedriem.

Šodien tiesas sēdē Sačkovskis atvainojās Kozulim, ka iepriekš viņu aprunājis, sniedzot nepatiesas liecības.

Uz jautājumu, kādēļ viņš atteicies piedalīties konfrontācijā ar Kozuli, Sačkovskis skaidroja, ka baidījies zaudēt darbu.

Savukārt Kozulis apstiprināja iepriekšējās liecības. Viņš norādīja, ka ar Sačkovski nav tieši komunicējis, bet viņu pazinis kā vienu no saviem darba ņēmējiem, kuru viņam esot aptuveni 170-180 cilvēku. Ne vēlēšanu dienā, ne pirms vai pēc tās viņš ar Sačkovski neesot ne ticies, ne runājis pa telefonu.

Kozulis uzskata, ka Sačkovskis sākotnējās liecības izgudrojis, lai atriebtos par atlaišanu no darba.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 27.novembrī.

Kā ziņots, Rēzeknes tiesa šodien turpina izskatīt krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par desmit vēlētāju balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās par labu “Vienotības” politiķim Zaķim.

Šajā lietā uz apsūdzēto sola sēdušies uzņēmējs Andris Kozulis un Sačkovskis. Lieta ir saistīta ar balsu pirkšanu Viļānu pusē, kur tā esot notikusi par labu Zaķim, kuram ir izdevies iekļūt jaunajā Saeimā. Apsūdzētais Kozulis ir Zaķa draugs, taču politiķis savu saistību ar balsu pirkšanu kategoriski noliedz.

Abi vīrieši apsūdzēti pēc Krimināllikuma 90.panta par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Abiem apsūdzētajiem kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums tuvoties konkrētām personām un izbraukt no valsts.
Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka, prokuratūra uzskata, ka apsūdzētās personas pamudināja vēlētājus par dažāda apmēra naudas atlīdzību piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā, balsojot par politiskās partijas deputātu kandidātu sarakstu un par vienu konkrētu deputātu, un balsošanas gaitā vēlēšanu zīmē ar “+” atzīmēt attiecīgo deputāta kandidātu, bet nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.

Viens no apsūdzētajiem ir Zaķa draugs, Viļānu novada deputāts un uzņēmējs Kozulis, kurš savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst, bet otrs apsūdzētais Sačkovskis esot Sakstagala puses iedzīvotājs, un viņš apsūdzības atzīst.

Jau ziņots, ka DP sākusi vairākus kriminālprocesus par iespējamu 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem. Pašlaik līdz tiesai ir nonākušas divas šādas lietas, viena ir izbeigta, bet vēl četrās izmeklēšana turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. DP izmeklē administratīvus pārkāpumus ???!
    Unikāli daudzpusīgs kantoris ?

Draugiem Facebook Twitter Google+