×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Apsveicama ideja

Foto - LETAFoto - LETA

Nelielā lauku skolā jaunāko klašu bērnus uz mājām ved autobuss. Ar direktora rīkojumu bērniem līdzi brauc skolas darbiniece – apkopēja. Viņa raugās, lai autobusā iekāptu visi bērni un lai katrs izkāptu pie savām mājām. Tomēr daži vecāki prasa, lai līdzi brauc skolotājs – cilvēks ar pedagoģisko izglītību. Vai bērnus skolas autobusā drīkst pieskatīt arī apkopēja? 
Jolanta

 

Protams, var! Izglītības un zinātnes ministrijas komunikācijas speciāliste Inta Stīpniece uzskata, ka šī ir ļoti pozitīva iniciatīva. Nekādos likumos, Ministru kabineta noteikumos vai citos dokumentos nav teikts, ka skolas autobusā vispār jābrauc līdzi kādam pieaugušajam. Tas ir brīnišķīgi, ka skolas vadība rūpējas par bērniem un atradusi tādu risinājumu.

Bērnus pavadīt un pieskatīt drīkst arī cilvēks bez pedagoģiskās izglītības. Piemēram, pārgājienā vai ekskursijā bērnu grupa jāpavada vairākiem pieaugušajiem, un līdzi doties var vecāki, vecvecāki vai citi cilvēki.

Kā radusies tāda doma? Skoliņas autobusa šoferis teicis, ka braucot nevar kontrolēt, kas notiek autobusā aiz viņa muguras, bērni skraida un lēkā. Reizēm pat izlec no braucoša, – piemēram, uz ceļa ierauga savu mammu, atver durvis un ārā ir!

Kopš bērnus pavada skolas apkopēja, nekādi negadījumi nav notikuši. Vēl vairāk, vecāki var būt pārliecināti, ka mazie mājās nokļūs arī tad, ja gadīsies kāda ķibele. Bijis pat tā, ka autobuss ziemā uz ceļa iestrēgst, tad apkopēja kopā ar bērnu brien vairākus kilometrus, lai viņu nogādātu mājās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+