×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Apsveikti labākie Kalpaka teiksmotāji (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Pirmdien izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete sveica literārās jaunrades konkursa “Teiksma par Oskaru Kalpaku” laureātus.

Konkursam tika iesūtīti 53 darbi no visas Latvijas. 25 konkursa laureātu vidū bija tikai viens Rīgas skolēns. Pārējie ir no mazākām Latvijas pilsētām un novadiem. Visvairāk laureātu bija no Bauskas pilsētas pamatskolas un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas. Galvenās balvas šogad saņēma Jānis Stūrītis no O. Vācieša Gaujienas vidusskolas un Linda Siliņa no Bulduru Dārzkopības vidusskolas. Viņi dosies braucienā uz Briseli.

Konkursu, kas paredzēts 6. līdz 12. klašu skolēniem, organizēja Oskara Kalpaka fonds. To rīko, lai rosinātu skolu jaunatni iegūt dziļākas zināšanas par Latvijas vēsturi, par pirmo latviešu bruņoto spēku komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, kā arī veicinātu skolēnos patriotisma jūtas pret dzimto zemi, pilsētu, ciemu.

“Oskars Kalpaks nenoliedzami ir ne tikai simbols aizgājušo gadu brīvības cīņām, bet arī nebeidzamajām brīvības cīņām. Teiksmas forma ļauj atrauties no realitātes, no zemes un skatīt cilvēkus, lietas, parādības, notikumus spilgtākā gaismā. Jums tas ir izdevies ‒ jūsu esejās, dzejoļos un stāstījumos mēs redzam pēctecības ideju,” laureātiem sacīja ministre, kura arī pateicās skolotājiem un bērnu vecākiem, kas iedvesmojuši jauniešus šim darbam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tas kas negrib stradat Atbildēt

    bet taisit konkursus….Druviete

Draugiem Facebook Twitter Google+