×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Lietuvā apsver grozījumus karastāvokļa likumā
 (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (attēlā) rosinājusi Seimu veikt grozījumus likumā par karastāvokli, ņemot vērā īpašo starptautisko situāciju, apdraudējumus nacionālajai drošībai un Lietuvas saistības attīstīt ne tikai kolektīvo, bet arī patstāvīgo aizsardzību.

Likuma grozījumu projektā, kas izstrādāts pēc prezidentes iniciatīvas, ierosināts noteikt, ka karastāvokļa gadījumā Lietuvas bruņotajos spēkos tiktu iekļauti Iekšlietu ministrijas Sabiedriskās drošības dienesta un Vadības apsardzes departamenta darbinieki. Saskaņā ar pašreizējo likuma redakciju karastāvokļa gadījumā no visām iekšlietu sistēmas struktūrām bruņotajiem spēkiem varētu nākt palīgā tikai valsts robežapsardzes dienesta darbinieki. “Ģeopolitiskā situācija Eiropā ir mainījusies, tādēļ mums jābūt vispusēji gataviem cīnīties par savu valsti. Visu dienestu darbiniekiem vajadzības gadījumā jāspēj saliedēti strādāt, lai Lietuvas cilvēki justos droši un aizsargāti,” norādījusi prezidente.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir labi. Drosibas nekad nevar but par daudz, tikai par maz…
    Bet ka ar tagad visiem tik aktualo jauna kara metodikas draudiem, kuri pret mums tiek faktiski izversti visu laiku bez partraukumu, mainot tikai formas un uzsvarus? Igaunijas virsnieka nolaupisana, versanas pret lietuviesiem, kas nedieneja padlu armija ari ir sa kara sastavdalas. Tapat ari banku, uc lielu, kremlim paklausigu uznemumu sistematiskie bankroti, ar merki graut ekonomiku, kurus Lietuvas prezidentew, gods kam gods, tiesi ta ari identificeja un nepaklavas manipulaciajam ar valsts finansem kadu noziedzigu grupu intereses, bet Latvijas valstiskie darboni gan citigi uzstaja, tas pasas Krajbankas gadijuma, ka nu loti vajag… vel sagraut musu ekonomiku, pateicoties tiesi Lietuvas prezidentei, kas tiem neizdevas.
    Nemaz nerunajot par tik nozelojamu situaciju, ka vismaz pie mums, neatkaribas faktiski nemaz nav, ka raksta prese, valsts ir nozagta. Kas to nozagusi, laikam nav daudz jamin, ja nemam vera piemineto, vel citigu krievu kolonistiem komfortablas vides atbalstu, uzturot gan to valodu, atskirigu no iezemiesiem komunikaciju vidi, cekas maisu slepsanu, utml, jautajumi nerodas.
    Ta ka sanak, ka valdosie, kopa ar saviem saimniekiem, faktiski ir nepieteikta pretnostatijuma pret latviesu tautu.

Draugiem Facebook Twitter Google+