×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Lietuva apsver iespēju uzņemt Krimas bēgļus (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva apsver iespējas sniegt patvērumu Krimas tatāru bēgļiem no Krievijas okupētās Ukrainas Krimas pussalas.

Lietuvas parlamenta vicespīkers Ģedimins Kirkils, kas vada arī Seima Eiropas lietu komisiju, iekšlietu ministram Dailim Barakauskam ir iesniedzis Ukrainas lūgumu uzņemt vairākus desmitus Krimas tatāru bēgļu. Barakausks paziņojis, ka Krimas tatāru uzņemšana “būs atkarīga no politiskās vienošanās”. “Iekšlietu ministrija un Migrācijas departaments centīsies nokārtot to atbilstoši likumam, ja būs tāda nepieciešamība,” teica ministrs. Krimas tatāri veido ap 12% pussalas iedzīvotāju. Viņi boikotēja referendumu par Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā un bažījas par savu nākotni.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja ieskatās,piemēram,latviešu un Krimas tatāru vēsturē : tad mums ir daudz kas kopīgs – liels,varens kaimiņš Krievija. Krimas tatāri ir par sevi cīnījušies jau Krimas tatāru karā,kur starp citu,no to laiku Krievijas impērija sūtīja karot arī latviešus. Nu lūk mūsdienas – no vairākumtautas Krimas tatāri,caur kariem un genocīdu no Krievijas puses, pārvērsti mazākumtautībā ar kuru patreizējā Krievija nerēķinās … Kas attiecas uz Latviju,tad arī Latvijai vajadzētu dot patvērumu – Krimas tatāri šeit iedzīvosies : sīksta,čakla tauta.

    • Lietuvā valsts valoda apdraudēta nav, bet Latvijā gan. Tas ir skaidrs, ka tatāru imigranti (tāpat kā imigranti no jebkuras bijušās psrs daļas) Latvijā runātu krieviski un sūtītu savus bērnus krievu skolās — kamēr tādas vēl te pastāv. Tas mums nav najadzīgs. Turklāt, pārējā Ukrainā tatāriem vietas ir diezgan. Arī citās musulmaņu valstīs.

  2. Rai’na kapos ir Latvij’a dz’ivojo’so Tat’aru taut’ibas apglab’ajumi un ‘saj’a sakar’a Latvijai ari b’utu j’asaka savs viedoklis Krimas tat’aru b””eg’lu liet”a.

  3. Lietuviesiem ir jau vesturiskas saites ar Krimas tatarem.

Draugiem Facebook Twitter Google+