Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
14. maijs, 2015
Drukāt

Apsver militāru operāciju pret cilvēku kontrabandistiem (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polija ir viena no desmit Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas paudusi interesi par dalību militārā operācijā pret Lībijā aktīvajiem cilvēku kontrabandistiem. Lai risinātu samilzušo imigrantu krīzi Vidusjūrā, ES izskanējuši priekšlikumi iznīcināt Lībijas cilvēku kontrabandistu kuģus, samazinot to imigrantu skaitu, kas mēģina šķērsot jūru, un to cilvēku skaitu, kas bīstamajā ceļā noslīkst.

Polija gatavojas piedalīties šajā operācijā ar izlūkošanas lidmašīnu, bet notiek arī sarunas par Polijas karakuģa dalību. Gaidāms, ka operācijā vislielāko ieguldījumu dos Itālija, Francija un Britānija. ES piekrišanu spēka lietošanai pret kontrabandistiem varētu dot jau nākamajā nedēļā. Tomēr jebkādai spēka lietošanai būs vēl nepieciešams ANO Drošības padomes apstiprinājums, kas Krievijas iebildumu dēļ var izpalikt. Ja ANO Drošības padome nedos apstiprinājumu, domājams, ka ES apsvērs mērenāku sava sākotnējā plāna versiju, paredzot darbību tikai starptautiskajos ūdeņos un izvairoties no Lībijas teritoriālajiem ūdeņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Taču jau kāds sākums problēmas, kuru pašu sabiedrotie vien “uzrušinājuši”, risinājumam…

Itālijā turpina meklēt lavīnas apraktos cilvēkusLavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā cietusi viesnīca "Hotel Rigopiano" Gransaso kalna nogāzē, kur, domājams, gājuši bojā vairāki cilvēki.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+