Mobilā versija
Brīdinājums +3.9°C
Gvido, Atvars
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
14. maijs, 2015
Drukāt

Apsver militāru operāciju pret cilvēku kontrabandistiem (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polija ir viena no desmit Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas paudusi interesi par dalību militārā operācijā pret Lībijā aktīvajiem cilvēku kontrabandistiem. Lai risinātu samilzušo imigrantu krīzi Vidusjūrā, ES izskanējuši priekšlikumi iznīcināt Lībijas cilvēku kontrabandistu kuģus, samazinot to imigrantu skaitu, kas mēģina šķērsot jūru, un to cilvēku skaitu, kas bīstamajā ceļā noslīkst.

Polija gatavojas piedalīties šajā operācijā ar izlūkošanas lidmašīnu, bet notiek arī sarunas par Polijas karakuģa dalību. Gaidāms, ka operācijā vislielāko ieguldījumu dos Itālija, Francija un Britānija. ES piekrišanu spēka lietošanai pret kontrabandistiem varētu dot jau nākamajā nedēļā. Tomēr jebkādai spēka lietošanai būs vēl nepieciešams ANO Drošības padomes apstiprinājums, kas Krievijas iebildumu dēļ var izpalikt. Ja ANO Drošības padome nedos apstiprinājumu, domājams, ka ES apsvērs mērenāku sava sākotnējā plāna versiju, paredzot darbību tikai starptautiskajos ūdeņos un izvairoties no Lībijas teritoriālajiem ūdeņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Taču jau kāds sākums problēmas, kuru pašu sabiedrotie vien “uzrušinājuši”, risinājumam…

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+