×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Apsver Seima deputātu skaita samazināšanu (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Konstitūcijas grozījumu projekta iesniedzējs, parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas priekšsēdētājs Valentīns Bukausks no Darba partijas norādīja, ka ir jāsāk diskusijas par šo jautājumu, bet galīgo lēmumu pieņems Seima deputāti, kas tiks ievēlēti nākammēnes gaidāmajās vēlēšanās. Viņš pauda pārliecību, ka saistībā ar valsts iedzīvotāju skaita samazinājumu ir jāsamazina arī varas aparāts. Bukausks teica, ka 1992. gadā pieņemtajā Lietuvas konstitūcijā ir noteikts, ka Seimā ir 141 deputāts, tomēr tolaik Lietuvā bija 3,7 miljoni iedzīvotāju. Kopš tā laika valsts iedzīvotāju skaits ir sarucis par nepilniem 23% līdz 2,86 miljoniem cilvēku, tādēļ proporcionāli būtu jāsamazina arī Seima deputātu skaits, norādīja Bukausks. Opozīcijā esošās konservatīvās partijas “Tēv­zemes savienība–Lietuvas kristīgie demokrāti” pārstāvis Ķēstutis Masjulis iebilda, ka balsstiesības ir arī ārvalstīs dzīvojošajiem Lietuvas pilsoņiem. “Ja pieskaitītu viņus, skaitļi būtu pavisam citādi,” paziņoja Masjulis, kurš Darba partijas iniciatīvu nodēvēja par populistisku.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mūsu Latvijā vispār vajadzētu atlaist Seimu un visus ierēdņus, un varu pārņemt Vējonim, kā to izdarīja K. Ulmanis 1934. gadā.

  2. nodokļu maksātaja. Atbildēt

    Pareizi domāts. priekš kam tautai jāuztur tik daudz negausīgu tautas priekškalpu?Tas ir kaimiņos, bet pie mums pat neieminās par to.Tikai par algas paaugstināšanu deputātiem, drīz jau tauta nespēs viņus apmaksat, ja katru gadu sev cels algas.

  3. Cerams,ka tik daudz saprāta viņiem ir palicis,lai ietaupītu līdzekļus,bet neticu,ka deputātiņi atteiksies,no tik siltām un līdzeklus nesošām,vietiņām.Vismaz šeit,Latvijā,tas nav iespējams,zinot mūsu deputātu alkatību,bet varbūt,tā ir piespēlēta tema,vēlešanām,sak;balsojat,bet mēs padomāsim;.

  4. pie mums ar 30 deputātiem pilnīgi pietiek, un 6 ministri

  5. Prieks tadas mazas valsts vinu ir par daudz!

Draugiem Facebook Twitter Google+