×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Aptauja: 22% balsotu par Bērziņa pārvēlēšanu prezidenta amatā (16)

Foto: LETAFoto: LETA

22,2% iedzīvotāju balsotu par esošā Valsts prezidenta Andra Bērziņa pārvēlēšanu amatā, liecina “Latvijas Faktu” veiktās aptaujas dati.

Pēc vairāku iespējamo prezidenta amata kandidātu nosaukšanas aptaujas dalībniekiem tika jautāts, par kuru no viņiem balsotu kā par pirmo, ja iedzīvotājiem būtu tāda iespēja. Rezultāti liecina, ka lielākā daļa jeb 22,2% savu balsi atdotu par pašreizējo prezidentu. Šādu atbildi snieguši lielākoties cittautieši.

Savukārt 14,4% vēlētos, lai augstākās amatpersonas amatu ieņemtu Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Saeimas deputāts un politiskā spēka prezidenta krēsla kandidāts Mārtiņš Bondars. Aptaujas dati norāda, ka viņš ierindojas pirmajā vietā latviešu vidū, bet starp cittautiešiem Bondars negūst lielu atzinību.

Trešajā vietā ierindojas eiroparlamentāriete Sandra Kalniete (“Vienotība”), kura paziņojusi, ka būtu gatava kandidēt prezidenta amatam. Par politiķi savu balsi atdotu 12,1% respondentu. Arī Kalnietei tāpat kā Bondaram nav liela atbalsta cittautiešu vidū, taču Kalniete ir viena no latviešu vēlētājiem līderēm.

Aiz Kalnietes seko “No sirds Latvijai” līdere Saeimas deputāte Inguna Sudraba, kuru vēlētu 9,8%. Sudrabai vērojams salīdzinoši lielāks atbalsts cittautiešu vidū ar pārējiem nosauktajiem kandidātiem.

Mazāk nekā 5% aptaujāto balsotu par Eiropas Kopienu tiesas tiesnesi Egilu Levitu, “Vienotības” līderi Saeimas deputāti Solvitu Āboltiņu, Latvijas vēstnieku NATO Māri Riekstiņu un Latvijas Universitātes rektoru Mārci Auziņu.

Aptaujas dalībnieki paši spontāni nosaukuši vairākus prezidenta amata kandidātus, par kuriem būtu gatavi atdot balsis. Pirmo vietu ieņem “Saskaņas” līderis Rīgas mērs Nils Ušakovs, par kuru absolūti lielākā daļa balsotu cittautieši un neliels skaits latviešu. Tāpat respondenti valsts augstākās amatpersonas krēslā vēlētos redzēt eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un Ventspils mēru partijai “Latvijai un Ventspilij” vadītāju Aivaru Lembergu.

12,6% aptaujāto nezina, par ko balsotu, ja varētu izvēlēties nākamo Valsts prezidentu.

Aptaujā pēc stratificētās nejaušības principa tika iekļauti 1001 Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 74 gadiem

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Te vis jau SKAIRDS PAR A,Bērziņ kungu…. kā vējš pūš tā lokās! Bet mums te Latvijā tādu prezidentu nevajag! Mums Latvijai vajag pezidenta kandidātu ar nostāju,ko nevar viegli pierunāt, un strādātu Latvijas Labā! šeit ir Latvija, ne Krievijā un runāsim latviski,kas nesaprot,lai mācās!

 2. Vai si aptauja par Berzinu veikta kada psihiatriskaja slimnica?

 3. … Lielo dienu laika, tomer jasaka, ka sobrid, apsverot visu, nav zinama labaka izvarotas Maras zemes un izskaustas latviesu pamattautas parstave ka Kalniete … !

  … Priecigas Lieldienas vinai un vinas gimenei … gavilejot un svinot tdicionali …

  … Un, lai atgriezusies gaisma dod vinai Sandrai gara speku parvaret Maras zemei vel draudoso tumsonibu ….

  … Novelu but Lieldienu ‘Lielas sievas’ – Maras – godpilna parstave tuvakaja nakotne … !

 4. Ja jau tikai 22% ir Bērziņam teikuši “jā”, tad no viņa puses būtu laiks beigt to muļļāšanos ap kandidēšanu
  jaunam periodam un pateikt skaidru “nē”! Protams, ja vien vecums nav aizmiglojis viņa godaprātu un
  saprašanu.

 5. Kurš dzemdēs Prezidentu, tam piešķiršu Nobela prēmiju!

 6. Redziet, kam der Bērziņš – 22 % “Šādu atbildi snieguši lielākoties cittautieši”. Tātad, tu, Bērziņ, putinam izdevīgs čalis, vai ne? – jo sliktāks, gļēvāks, jo labāks.

  Vai tevi neuzrunāja ap 200 radošo darbinieku paraksti – ATKPTIES?

 7. Bērziņ, vai tad tev nepielec, ka jāiet malā? Tevi bīda čeka, specdienesti, lembergs, prasa atmaksāt par pateicību, ka kļ;ūvi par “izcili”baņķieri, par “izcilu”tautsaimnieku?

  Tu taču nesapējnieks, vai to nesaproti. Nu m atvaino, tu taču nederi par prezidentu, Tu derētu par fermas, bet ne firmas, direktoru.

  Bērzxiņ, beidz māžoties un smīdināt pasauli.lūdzu. lūdzu, paej malā.

 8. … Bet latviesu veletaji topa 21% dotu Bondaram … !

 9. varētu jau domāt, ka tie % atbilst balsotājiem par Latviju Krievijā, bet šķiet, ka Saeimas latviešvalodīgie no viņiem neatpaliek…!
  ZZS + S + NSL = 21 + 24 + 7 = 52; Un Bērziņš ievēlēts!

 10. … Vai patiesiba nav sada : 1001 Latvijas {(= Bezabrenes) pastavigs (= 300 001 ieskaitits nepilsonis ?) – (300 001 aizmirsts diasporietis )} iedzivotajs sava velme paradija STRATIFICETAS NEJAUSIBAS rezultatu … 22% topa esosam kandidatam ( vai nedomajoso ZZS + SX partiju balsis … !!!???)

 11. Levitam mazāk uzticas kā Sudrabai. Tas ir simptomātiski.
  Tiesa, par Bērziņa īsto saimnieku Ventspilī balsotu vēl lielāks skaits.

 12. Vizuāli par prezidentu nebūtu nekas slikts sakāms – stalts, gara auguma, slaids, BET pārējais viss gan galīgi garām: KUR tekoša runa, domas izklāsts, pārliecība, noteiktība, mugurkauls, attieksme pret notikumiem Ukrainā un krievijas kontekstā..!?? KUR interese par valsti un LATVIJAS iedzīvotājiem? Vai neredzēja aizbraucam lielas ļaužu masas peļņā uz ārzemēm? KO DARĪJA vai precīzāk -KĀPĒC NEKO NEDARĪJA un nelika darīt arī premjeram Valdim Dombrovskim??? Neviena vieta tukša NEPALIEK…Tagad atkal ebreju bijušo īpasumu atdošanas aktualitātes virmo pilnā sparā, lai gan šis jautājums jau sen garām un PRAKSTISKI NEKO VAIRS NEDRĪKST NEVIENAM ATDOT!?? Prezidents taču ir vīrs cienījamos gados un visam būtu JĀBŪT LĪDZĪGI Igaunijas un LIETUVAS PREZIDENTIEM, KURI DAUDZ JAUNĀKI!?? Prieks viņos klausīties un iegaumēt sacīto bez liekiem aizliegumiem…. VIenīgi cerība ir LEVITA kungs un daļēji Bondara kungs!?? PĀRĒJIE KANDIDĀTI PILNĪGIM GARĀM, JO TĀPAT MUĻĻĀJAS UN SPĒLĒ SAVAS NOSLĒPUMAINĀS APSLĒPES…

 13. Tie 22% laikam savulaik bija par Latviju Krievijā un par otro valsts valodu – draudi no Puzes mežiem ZZS izpildījumā…

 14. Ha hāhāhāhāhāhā!:)) Atbildēt

  Ahh! :)) nenosmieties! Cik daudz jums, “Latvijas fakti” samaksāja par šādiem meliem?

Draugiem Facebook Twitter Google+