×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Aptauja: 40% vecāku vēlas, lai bērns nākotnē kļūtu par ārstu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Tāpat kā pirms diviem gadiem, arī šogad visvairāk vecāku vēlas, lai viņu bērns nākotnē kļūtu par ārstu, par to liecina “SEB dzīvības apdrošināšanas” veiktā aptauja.

No aptaujātajiem vecākiem 40% norādījuši, ka vēlētos savu bērnu nākotnē redzēt strādājam ārsta profesijā. Pēc tās populārāko profesiju sarakstā seko sportista, programmētāja, policista un arhitekta profesija.

“Šogad atkārtoti veicām vecāku aptauju, un ir interesanti redzēt, ka, salīdzinot ar 2013. gada aptaujas rezultātiem, vecāku skaits, kuri ir izlēmuši par sava bērna profesiju, ir palielinājies no 19% uz 24%. Turklāt sievietes biežāk ir pārliecinātas par bērna nākotnes profesiju nekā vīrieši,” komentē “SEB dzīvības apdrošināšanas” valdes priekšsēdētāja Kristīne Lomanovska.

Vēl samērā būtiski pieaudzis to vecāku īpatsvars, kuri kā mērķi uzkrājumu veidošanā norādījuši bērna izglītības nodrošināšanu: ja 2013. gadā izglītību kā uzkrājuma mērķi norādīja 49% no aptaujātajiem vecākiem, tad šogad 64% vecāku būtu gatavi uzkrāt naudu bērna izglītošanai.

Toties būtiski samazinājies to vecāku skaits, kuri būtu gatavi veidot uzkrājumu bērna pirmās dzīvesvietas iegādes izdevumiem – no 14% 2013. gadā līdz 4% šogad. Savukārt būtiski pieaudzis to vecāku skaits, kuri veido uzkrājumus bērnu nākotnes mērķu piepildīšanai – no 5% 2013. gadā līdz 10% 2015. gadā.

“SEB dzīvības apdrošināšanas” klientu aptauja norisinājās 2015. gada martā, kad aptaujāti vairāk nekā 500 respondenti – vecāki ar bērniem. Datu salīdzināšanai tiek izmantota aptauja, kas veikta 2013. gada martā ar identiskiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zatlners laikam iedvesmojis 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+