Latvijā
Sabiedrība

Teju puse strādājošo atvaļinājuma laikā veic darba uzdevumus 16


Analītiķi aplēsuši, ka uzbrukumā skarti vairāk nekā 200 000 lietotāju 150 valstīs.
Analītiķi aplēsuši, ka uzbrukumā skarti vairāk nekā 200 000 lietotāju 150 valstīs.
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Gandrīz katrs otrais jeb 49% strādājošo sava atvaļinājuma laikā veic vismaz kādu ar darbu saistītu uzdevumu, secināts interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” veiktajā aptaujā.

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% aptaujāto norādījuši, ka atvaļinājumā viņiem nākas atbildēt uz telefona zvaniem ar darbu saistītos jautājumos, 13% – strādāt ar datoru, 8% – vienu līdz divas reizes atgriezties darbavietā.

Pēc aptaujas datiem, visbiežāk sava atvaļinājuma laikā ar darbu saistītus uzdevumus turpina veikt 76% augstākā līmeņa vadītāji un 72% vidējā līmeņa vadītāji. Salīdzinoši retāk to dara, piemēram, zemākā līmeņa vadītāji – 60%, speciālisti – 44%, asistenti – 50%, bet starp strādniekiem 25% norādīja, ka atvaļinājuma laikā ir bijuši ar darbu saistīti uzdevumi.

Savukārt, analizējot pēc darbības nozares, dati uzrāda, ka 70% mārketingā strādājošie nereti savu atvaļinājuma laiku velta arī darba lietām, kas ir augstākais rādītājs starp nozarēm.

Galvenokārt darba ņēmēji dodas divu nedēļu atvaļinājumā, ko norādīja 38% respondentu, 21% – atvaļinājumam velta vienu nedēļu, bet 13% ir bijusi iespēja atpūsties ilgāk nekā četras nedēļas. Savukārt 7% atklāja, ka viņu atvaļinājums ir īsāks par nedēļu. Aptauja arī atklāj, ka 8% atvaļinājumā pavada trīs nedēļas, bet 13% darba ņēmēju – četras nedēļas.

Interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” veiktā aptauja norisinājās no šī gada 15.septembra līdz 2.oktobrim interneta vidē. Kopumā aptaujā piedalījās 2797 respondentu, no kuriem 32% atzina, ka atvaļinājumā šogad vēl neesot bijuši.

LA.lv