Latvijā
Veselam

Aptauja: 5% iedzīvotāju alerģijas dēļ ir mainījuši dzīves vai darbavietu0

Foto – Shutterstock.com

Divdesmitā daļa jeb 5% respondentu ir norādījuši, ka alerģijas dēļ ir bijuši spiesti mainīt darba vai dzīves vietu, liecina “Neutral” akadēmijas veiktā aptauja.
Tikmēr 33% respondentu atzinuši, ka alerģija nav pasliktinājusi viņu dzīves ikdienu, pretstatā 22% respondentu, kuriem alerģija ir būtiski mainījusi viņu dzīves kvalitāti.
Saskaņā ar šo aptauju Latvijā ar alerģijām saskaras 39% aptaujāto. Katrs trešais alerģijas slimnieks atzīst, ka tas sadzīvo ar alerģijas izpausmēm, uzmanīgāk izvēloties kosmētikas un mazgāšanas līdzekļus, lietojot tādus, kas domāti alerģiskiem cilvēkiem.
Katrs ceturtais atzīst, ka uzturā nelieto noteiktus produktus, kas sekmē alerģiskas reakcijas. Katram piektajam ir jālieto medikamenti, bet katram desmitajam ir jāizvairās no kontaktēšanās ar dzīvniekiem vai laika pavadīšanas pļavā.
Tikmēr 39% no tiem, kas saskaras ar alerģiju bieži, atzīst, ka tā pasliktina dzīves kvalitāti un tiem vairumā gadījumu ir jālieto zāles. Savukārt 39% no tiem, kam alerģija parādās dažreiz, atzīst, ka ar to var veiksmīgi sadzīvot un tā nepasliktina dzīves kvalitāti.
Saskaņā ar aptaujas rezultātiem labāk ar alerģiju un tā izpausmēm sadzīvo vīrieši – 40% vīriešu un tikai 29% sieviešu atzīst, ka alerģija nepasliktina to ikdienu.
Pēc “Neutral” akadēmijas pasūtījuma interneta aptauju veica “GFK CR Baltic”. Aptaujā piedalījās 1019 Latvijas iedzīvotāju.

Saistītie raksti
LA.lv