×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Aptauja: 60% iedzīvotāju neatbalsta Bērziņa kandidēšanu uz otru prezidentūras termiņu (6)

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Lielākā daļa – 60% – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka pašreizējam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam nebūtu jākandidē uz otru prezidentūras termiņu, liecina telekompānijas LNT un pētījumu aģentūras “TNS Latvija” veiktās interneta aptaujas rezultāti.

Taujāti, vai pašreizējam Valsts prezidentam Bērziņam būtu jākandidē uz otru prezidentūras termiņu, 23% aptaujāto pauduši viedokli “drīzāk nē”, savukārt 37% norādījuši “noteikti nē”.

Tikmēr 27% aptaujāto uzskata, ka Bērziņam būtu jākandidē uz otru prezidentūras termiņu. Bērziņa atkārtotu kandidēšanu uz augsto amatu noteikti atbalstījuši 6% aptaujāto, bet drīzāk atbalstījis 21% respondentu.

13% aptaujāto iedzīvotāju nav bijis skaidra viedokļa šajā jautājumā.

Aptauja veikta no 20. līdz 22.janvārim. Tajā piedalījušies 800 Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks aptuveni pēc pusgada. Iepriekš Bērziņš izteicies, ka lēmumu par kandidēšanu uz šo amatu varētu pieņemt ne ātrāk par aprīli, un tikmēr arī politiskās partijas izvairīgi runā par saviem favorītiem prezidenta vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. … Nakamajam VP ir noteikti janak no vai nu no diasporas patriotu grupas vai no jaunas patriotiskas paaudzes politikiem, ar post komunistiskas izglitibas, audzinasanas moraliem atributiem, ka ari ar profesionalu pieredzi. VP ir jabut cilvekam ar visiem zinamiem: politiskiem, sabiedriskiem un biznes sakariem … nerunajot nemaz par speju komuniceties brivi vairakas ES oficialas valodas … !

  2. Nožēlojami – bija jau zooprezidents un nekā, tagad tas pats **. Te nevar saprast, ka jādodas uz valodu referendumu, te grib uz Kremli, te vispār nevar saprast, par ko iestājas, kādas vērtības atbalsta. Protams vēlēsanu veikals ir vaļā un daļa balsu ir jāpiepērk. Jā Latvijas Saeima ir kā bonbonku veikals – tā lielā iespēja nopelnīt pie aizklātas balsošanas… Dubultkauns par tādu lietu izkārtojumu – kur vietas pirkšana Saeimā par pudelēm vai 100 000 un tad …

  3. Ja prezidenta vietu aizņem cilvēks, kas pat latviski nav spējīgs īsti izteikties , tad kāda tur vēl pārvēlēšana. Tak’ beigsim reiz pazemot savu valsti ar tādu ..!!! Jā, savas kabatas pildīšānā viņš ir meistars /gan “Kājiņas”, gan vairāk nekā 40 saimniecības dažādās Latvijas vietās, gan pensija…. varētu jau vēl turpināt/, bet valsts attīstībai un tautas morālā spēka stiprināšanai viņš neko nav devis un nekad nedos. Ar baltu skaudību jāpiemin tādi prezidenti kā Havels, Meri, tagad Ilvess un Gribauskaite, bet par mūsējo vienmēr kauns.

    • Perfektu bez ziepēm līdēju sarakstu sastādījāt Havels, :Meri, tagad Ilvess un Gribauskaite utt. Skaļi riet nav māksla, kā reiz Ž.Širaks norādīja VVF ir jāzina arī kad pieturēt ciet maizes griežamo šūplādi. A.Bērziņam ir ļoti sarežģīti lavierēt starp divām ugunīm lai Latvijai būtu labums un manuprāt viņš tiek lieliski ar to galā bez liela PR

  4. Vai okupācijas režīma pašpārvaldes augstā ranga ieredņiem netiek parādīts nesamērīgi liels gods.40. gadā pēc vienu okupantu aizbēgšanas,tos,kuri bija sadarbojušies ar okupantiem daudz īsāku laiku,sagaidīja pavisam cita godināšana.Latviešu patrioti kas ar jums noticis ka pieļaujat šādu fatamorgānu?

  5. Tautas, bet deputātu vērtējumā plebeju, viedoklis nav svarīgs. Grib Lembergs un Saskaņa A.Bērziņu par Valsts prezidentu, tātad, būs A.Bērziņš par Valsts prezidentu.

Draugiem Facebook Twitter Google+