×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. februāris, 2013
Drukāt

Aptauja: 60% Vācijas iedzīvotāju iebilst pret Turcijas iestāju ES

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

60% Eiropas Savienības (ES) lielākās ekonomikas Vācijas iedzīvotāju iebilst pret Turcijas uzņemšanu blokā, liecina aptaujas rezultāti, kas publiskoti svētdien, kad Vācijas kanclere Angela Merkele dodas divu dienu vizītē uz Turciju.

60% no aptaujātajiem norādīja, ka iebilst pret Turcijas uzņemšanu ES, savukārt 30% to atbalstīja, bet pārējiem nebija viedokļa šajā jautājumā.

Savukārt 57% aptaujas, ko pēc laikraksta “Bild am Sonntag” pasūtījuma veica kompānija “Emnid”, dalībnieku norādīja, ka Turcijas pieaugošais ekonomiskais un militārais spēks viņiem rada važas, bet 35% teica, ka atbalsta Turcijas ietekmes palielināšanos.

Paredzēts, ka Merkele svētdien sāks vizīti Turcijā, kuras laikā apmeklēs Vācijas karavīrus, kas atrodas Sīrijas pierobežā, un uzstāsies ar runu Turcijas-Vācijas biznesa forumā, kā arī piedalīsies augsta līmeņa politiskajās sarunās.

Pirmdien Merkelei paredzētas tikšanās ar Turcijas prezidentu Abdullu Gilu un premjerministru Redžepu Tajipu Erdoanu.

Pirms vizītes Merkele noradīja, ka atbalsta “jaunas nodaļas” atvēršanu Turcijas mēģinājumā pievienoties ES, piebilstot, ka diskusijas ir jāturpina, lai gan viņa šajā jautājumā esot skeptiski noskaņota.

“Sarunas pēdējā laikā ir nedaudz iestrēgušas, un es atbalstu jaunas nodaļas atvēršanu sarunās, lai mēs varētu virzīties uz priekšu,” klāstīja Vācijas kanclere, uzsverot, ka “mūs gaida ilgs sarunu ceļš”.

“Lai gan esmu skeptiska, esmu apstiprinājusi sarunu par dalību turpināšanu,” viņa paziņoja.

Turcijas centieni pievienoties ES pēdējos gados ir nonākušas strupceļā un no 35 politikas nodaļām par dalību ES Turcija ir sākusi sarunas tikai 13 nodaļā, lai gan oficiāli dalībai ES pieteicās jau 2005.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+