×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Aptauja: 62% Latvijas iedzīvotāju laimīgākus darītu godīgi politiķi (6)

© Sonja Calovini - Fotolia.com© Sonja Calovini - Fotolia.com

Vairāk nekā pusei jeb 62% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju šķiet, ka mūsu valsts iedzīvotājus spētu padarīt laimīgākus godīgāki politiķi, liecina “Baltic International Bank Latvijas barometrs”.

Aptaujā iedzīvotājiem tika vaicāts, kādas ziņas, viņuprāt, Latvijas iedzīvotājus spētu padarīt laimīgākus. Visbiežāk tika norādīta atbilde “ja politiķi kļūtu godīgi”. To minējuši 62% aptaujāto.

Vairāk nekā trešdaļa jeb 38% aptaujāto atbildēja, ka Latvijas iedzīvotājus spētu padarīt laimīgākus tas, ja nebūtu jāatmaksā valsts parāds un starptautiskie aizdevumi. 37% sniedza atbildi: ja iekšzemes kopprodukts pieaugtu vairāk nekā par 5%.

Ceturtā daļa jeb 24% norādījuši, ka iedzīvotāji varētu justies laimīgāki, ja Latvijā tiktu atrasts daudz naftas.

Desmitā daļa minējuši, ka Latvijas iedzīvotājus spētu padarīt laimīgākus, ja Latvija kādā jomā apsteigtu Igauniju, savukārt 4% minējuši atbildi “ja kaimiņvalstu iedzīvotājiem ietu vēl sliktāk”.

Izvaicātie varēja sniegt vairākas atbildes. 9% bija grūti formulēt savu viedokli par Latvijas iedzīvotāju laimes atslēgu.

Gandrīz desmitā daļa jeb 9% pauduši viedokli, ka Latvijas iedzīvotājus nav iespējams padarīt laimīgākus. Tas ir diezgan daudz, vērtēja pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš. Viņaprāt, arī desmitās daļas aptaujāto sniegtā atbilde, ka mūsu valsts iedzīvotāji kļūtu laimīgāki, ja Latvija kādā jomā apsteigtu Igauniju, ir “diezgan sāpīga tēma” un liecina, ka mums grūti atrast, ar ko lepoties.

Arī pirms pieciem gadiem Latvijas iedzīvotājiem tika vaicāts, kādas ziņas, viņuprāt, Latvijas iedzīvotājus spētu padarīt laimīgākus. 2011.gada aptaujā 4% pauda viedokli, ka Latvijas iedzīvotājus nav iespējams padarīt laimīgākus. Toreiz 5% atbildēja, ka laimīgākus iedzīvotājus darītu, ja Latvija kādā jomā apsteigtu Igauniju.

“Baltic International Bank Latvijas barometra” jaunāko aptauju veica SKDS no 21.maija līdz 1.jūnijam visā Latvijas teritorijā, izvaicājot 1005 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Izlase ir reprezentatīva pret ģenerālo kopumu.

Barometrs ir ikmēneša Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma, viedokļu un attieksmes pētījums par dažādiem sociāliem, ekonomiskiem un citiem jautājumiem.

Šomēnes pirmo reizi pētījumu atbalsta “Baltic International Bank”, pirms tam kopš 2008.gada pētījumu atbalstīja “DNB banka”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. jautājums par godīgumu Atbildēt

  Kur palika komentārs?

 2. Nevar teikt, ka Latvijas vēlētāju darītu laimīgu, bet precīzāk būtu: BŪT GODĪGAM POLITIĶIM – TAI JĀBŪT NORMAI!
  Tāpēc arī nepiedalos vēlēšnās, lai nebūtu sirdsēsti, ka esmu piedalījusies pie šo ….. ievēlēšanas!

 3. naivie 62% sapņotāji ! Atbildēt

  politiķi – godīgi !!!!!!!!! 🙂 🙂

 4. Mēs varam lepoties ar sliktākajiem ministriem unnaudas ietekmi uz vēlēšanu rezultātiem.

 5. Žēl, ka nevar balsot par atsevišķiem kandidātiem, drīzāk kā par veselu sarakst ar kuru var manipulēt (pa Āboltiņas modei).

 6. Ja būtu valsts Prezidents un ministru Prezidents personīgi godīgs un Latvijas valsts patriots = sanāktu vien Kārlis Ulmanis un nekas vairāk. Darījumi, blēdības, panamas un vel un vel maksas par gaisa ventilatoriem un aptieku komerccenām kāda interesēs. Tad nepavidētu domas braukt ar zelta ūdeņraža trolejbusiem , bet autori iepazītu kūdras griežamās lāpstas Siguldas purvos. Bet nekā… Pat ZZS nebūtu viena pilsētas mēra privātpartija ar mēslu gāzēju pie Airītēm…

Draugiem Facebook Twitter Google+