×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2016
Drukāt

Aptauja: 63% vīriešu vēlētos nodzīvot ilgāk par 75 gadiem (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairāk nekā puse jeb 63% aptaujāto vīriešu vēlētos dzīvot ilgāk par 75 gadiem, liecina pacientu biedrības “ParSirdi.lv” veiktās aptaujas par sirds un asinsvadu veselību rezultāti.

No tiem 17% labprāt dzīvotu ilgāk par 100 gadiem. Tikmēr saskaņā ar Latvijas statistikas datiem vidējais vīriešu dzīves ilgums ir 68,2 gadi.

Aptaujā arī atklāts, ka vīrieši nepietiekami rūpējas par savu sirds un asinsvadu veselību, jo 57% aptaujāto vīriešu nezina savu holesterīna līmeni, 17% nezina savu asinsspiedienu un tikai 10% apgalvo, ka tas ir augsts.

Kā galvenos draudus savai veselībai vīrieši norāda aptaukošanos, smēķēšanu, alkohola lietošanu, tikai 13% min paaugstinātu asinsspiedienu, bet 9% vīriešu to saista ar vīrieša seksuālās veselības problēmām. Ceturtā daļa jeb 25% vīriešu atzīst, ka dzīves laikā ir saskārušies ar seksuālās veselības problēmām, tai skaitā erekcijas traucējumiem, sākot vai pabeidzot dzimumaktu.

Pacientu biedrības “ParSirdi.lv” un Latvijas Kardiologu biedrības aptauja veikta aprīlī “Snapshots” interneta vietnē. Aptaujas mērķauditorija bija vīrieši no 35 gadu vecuma. Kopumā aptaujā piedalījās 500 respondentu no visas Latvijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es gan nekāroju dzīvot garu mūžu! Nu kas tur vairs par prieku no dzīves lielā vecumā?! Tas sāp un šitas sāp, tādas drapes vajag un šitādas! Un man nav tā traģiskākā situācija – vēl jau kustos. Un arī tad, ja veselība kaut cik turas, cilvēks, gluži vienkārši, nogurst no dzīves! Kad televīzijā redzu kādu simtgadnieku (biežāk gan simtgadnieces), vienmēr nodomāju: Dievs, atpestī mani no šāda likteņa! Ja Debesu kanceleja pieņemtu pasūtījumus, es sev pasūtītu 65 gadus – vairāk negribu! 🙂

  2. Uh tā par mūsdienu moderno pasauli. Latvijā, liekas , nav stabilas izpratnes par sistēmu kurā dzīvojam. Apritē mikroekonomiski un makroekonomiski skaidrojumi,arī socioloģiski un vienkārši sadzīviski. Netiek runāts par to ,ka aiz muguras industriālais laikmets ,ka pēc 1976.g. valda finanšu kapitālisms tā elektroniskās biržu kotācijas izpausmē .Tāds mazs “knifs” ,cenas pasaules tirgū nosaka ne jau piedāvājums un pieprasījums ,bet gan termiņtirgus atvasināto instrumentu algoritmizētas (tātad matimatizētas)tirdzniecības signāls ,ko var ieraudzīt grafikos ,bet elektronika to uztver daudz atrāk par jebkuru acu skatu , milisekundēs programmātiski. Savukārt – vērtība – izpaužas ne jau grāmatvediskajos ,tā teikt,fondu saskaitījumos , bet gan nezināmas izcelsmes kapitalizācijas skaitļu rindās. Ir bijuši brīži, kad pazīstamo firmu materiālie aktīvi ir bijuši 25 REIZES mazāki par kapitalizācijas skaitli biržā ! Nu kā lai te izdzīvo mūsu VID ar saviem arhaiskajiem likumu izpratnes baušļiem.

  3. Man rit 75-tais gads . Augsts asinsspiediens ,riju tabletes ko izrakstījis kardiologs. Nepartrauktas reimatiskas sapes ,atkal pa tabletei .Nu jau gads kā labdabīgas prostatas problēmas ,atkal tabletes. Ja novilkšu līdz 76 būs brīnums. Bet tā staigāju ,sarakstos ar mazbērniem internetā ,dzeru maz un ļoti reti,pa svētku reizēm nedaudz. Daudz lasu ,internets dod iespēju lasīt lietas par kurām agrāk nezināju ,nevarēju piekļūt informācijai .Googles tulkotājs pat tulko no valodām kurās nezinu neko .Pasaule kļuvusi pilnīgi cita un salīdzinot ar lasīto un sev piezīmēto ,jāteic ,ka Latvijas informācijas vide ir visai aprobežoti ierobežota ,tā runa par lietām kas pasaulei neaktuālas ,bet nerunā un neskaidro to kas aktuāls un moderns mūsdienām. Žēl ka galva vairs netur līdzi šiem jaunumu apjomiem .

Draugiem Facebook Twitter Google+