×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Aptauja: 69% Krievijas vēlētāju gatavi atbalstīt Putinu prezidenta vēlēšanās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ja Krievijas prezidenta vēlēšanas notiktu šo svētdien, tajās par pašreizējo valsts vadītāju Vladimiru Putinu nobalsotu 69% aktīvo vēlētāju, liecina sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

Aptauju rīkoja fonds “Sabiedriskā doma” (“Obščestvennoje mņeņije”), 29. un 30.novembrī uzdodot jautājumus 3000 Krievijas pilsoņiem.

Šī gada janvārī balsot par Putinu prezidenta vēlēšanās bija gatavi 46% respondentu.

Atbildot uz jautājumu, par kuru kandidātu viņi balsotu, ja prezidenta vēlēšanas notiktu tuvākajā svētdienā, 6% respondentu nosauca Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas (KLDP) līderi Vladimiru Žirinovski, 4% – Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas vadītāju Genādiju Zjuganovu, 1% – uzņēmēju Mihailu Prohorovu, 1% – partijas “Taisnīgā Krievija” līderi Sergeju Mironovu.

7% respondentu bija grūti atbildēt uz jautājumu, 1% sacīja, ka sabojātu balsošanas biļetenu, bet 10% neietu uz vēlēšanām.

Atbildot uz jautājumu, vai viņi uzticas Putinam, 37% respondentu apliecināja “absolūtu uzticību”, bet 47% sacīja, ka viņi “drīzāk uzticas”. Pretējs viedoklis bija attiecīgi 6% un 7% aptaujāto.

Pēc sociologu lūguma novērtējot Putina darbību prezidenta amatā, maija beigās to pozitīvi novērteja 82% respondentu, bet janvārī – 55%. Negatīvu vērtējumu sniedza 28% aptaujāto janvārī un 9% maija beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+