Ekonomika
Īpašums

Aptauja: 71% dzīvnieku saimnieku piedzīvojuši sava mīluļa pazušanu0

Publicitātes foto.

Mobilo sakaru operatora “Tele2” veiktā aptauja liecina, ka 71% iedzīvotāju, kuriem ir mājdzīvnieki, ir saskārušies ar to pazušanas gadījumiem, turklāt galvenais iemesls, kas veicinājis mājdzīvnieku pazušanu, ir neuzmanība, atstājot atvērtus logus, durvis vai sētas vārtiņus.

Kā informē uzņēmumā, visbiežāk (57%) gadījumu mājdzīvnieki pēc pazušanas ceļu mājup atraduši paši, bet katram trešajam (31%) dzīvniekam izdevies atrast savas mājas ar līdzcilvēku starpniecību. Katrā ceturtajā (25%) pazušanas gadījumā mājdzīvnieku tā saimniekiem atrast tā arī nav izdevies. Visbiežāk šāda situācija piemeklējusi lauku reģionos mītošos mājdzīvniekus.

Savukārt par efektīvāko mājdzīvnieku uzraudzīšanas stratēģiju iedzīvotāji (39%) uzskata mājdzīvnieka izsekošanas ierīces izmantošanu.

“Lai arī aptuveni trešdaļai iedzīvotāju savus mājdzīvniekus izdevies atrast ar līdzcilvēku palīdzību, mūsdienu mobilās tehnoloģijas sniedz iespēju pazudušos mājas mīluļus atrast ātrāk, piemēram, pavisam neliela viedierīce, kas piestiprinātas pie dzīvnieka kakla siksniņas, ļauj ļoti ērti noteikt tā atrašanās vietu, saņemot informāciju mobilajā telefonā. To ir novērtējuši arī mūsu klienti, jo pirmajās tirdzniecības dienās interese un pieprasījums pēc šīs viedierīces būtiski pārsniedz mūsu prognozes,” atzina “Tele2” mazumtirdzniecības direktore Dace Škrabe.

Arī organizācijas “Dzīvnieku policija” valdes locekle Ilze Džonsone atzīst, ka svarīgi pievērst uzmanību atsevišķām lietām, lai parūpētos par mājdzīvnieka drošību.

“Svarīgi ievērot dažus priekšnoteikumus, kas ļauj izvairīties no šādām situācijām vai arī palīdz tos atrast daudz ātrāk. Pirmkārt, dzīvniekam noteikti jābūt čipētam un mikročipam jābūt reģistrētam Lauksaimniecības datu centrā. Tādā gadījumā, atrodot dzīvnieku, policija vai dzīvnieku patversmes darbinieki, kur tas tiek nogādāts, var nolasīt čipa informāciju un piezvanīt saimniekam. Noder arī saimnieka telefona numurs uz kakla siksnas un, protams, GPS noteicēji,” norādīja Džonsone.

“Tele2” aptauja veikta sadarbībā ar “Snapshots” no 25. jūnija līdz 1. jūlijam. Tajā piedalījās 747 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Kā ziņots, “Tele2” nodrošina vidēji ātrāko mobilo internetu Latvijā un 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 99% iedzīvotāju. “Tele2” ir daļa no “Tele2 AB” grupas un ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē
2 dienas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
7 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
6 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
7 stundas