×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Aptauja: 72% Latvijas iedzīvotāju labprāt dotos pensijā pirms 62 gadu vecuma (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā 72% iedzīvotāju labprāt dotos pensijā pirms 62 gadu vecuma, pavēstīja “Swedbank” ārējās komunikācijas vadītāja Vineta Savicka, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Viņa informēja, ka biežāk vēlmi pensionēties pirms 62 gadu vecuma sasniegšanas pauduši iedzīvotāji vecumā virs 55 gadiem (80%) un reģionu pilsētās dzīvojošie (78%).

Tāpat aptaujā secināts, ka 86% no respondentiem, kuri labprāt izmantotu iespēju beigt darba gaitas piecus gadus pirms valsts noteiktā pensionēšanas vecuma, būtu gatavi šim mērķim veidot uzkrājumus, novirzot tiem daļu no saviem ikmēneša ienākumiem. Lai noslēgtu aktīvās darba gaitas piecus gadus ātrāk, nekā to paredz valsts likumdošana, katrs trešais jeb 34% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ik mēnesi būtu gatavi šim mērķim atvēlēt 5-10% no ikmēneša ienākumiem, katrs ceturtais jeb 25% šim mērķim būtu gatavs atvēlēt summu, kas nepārsniedz 5% no ikmēneša ienākumiem, bet 23% – summu, kas lielāka par 10% no ikmēneša ienākumiem.

Vienlaikus ikmēneša uzkrājums 5-10% apmērā no ikmēneša ienākumiem ir izplatītākais ieradums arī to respondentu vidū, kuri gribētu pensionēties šobrīd ierastajā kārtībā vai pat vēlāk.

Savicka piebilda, ka vīrieši (84%) biežāk nekā sievietes (79%) būtu gatavi veidot uzkrājumus ar mērķi pensionēties piecus gadus agrāk nekā valsts noteiktajā pensijas vecumā. Šī vēlme izteikti dominē (96%) arī starp ekonomiski aktīviem jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Aptauja veikta sadarbībā ar “OMD Spashots” 2014.gada novembrī, aptaujājot 713 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās pilsētās un lauku reģionos.

Latvijā no 2014.gada 1.janvāra pensionēšanās vecums 62 gadi tiek palielināts par trim mēnešiem ik gadu – līdz 2025.gada 1.janvārī pensionēšanās vecums sasniegs 65 gadus. Tādējādi kopš šā gada Latvijā pensionēšanās vecums ir 62 gadi un seši mēneši.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu es patiesībā tā ap 60 beidzot sākšu strādāt — izglītība, ģimenes dibināšana, bērni, darba atrašana, tas viss mūsdienās paņem tik daudz laika, ka strādāt nav kad… pēc 50, tad ta beidzot miers un var darbam pievērsties 🙂

  2. Noteicošajam vajadzētu būt darba stāžam – ja, piemēram, ir 35 – 40 gadi darba stāža, tad pensionēties varētu arī ātrāk. Tāpat daudzbērnu mammām būtu jāsniedz atvieglojumi, jo bērna iznēsāšana un zīdīšana tomēr iztukšo sievietes ķermeni.

  3. Muļķības, kāpēc tad tik daudz pensionāri strādā , jo aizejot pensijā sākas depresija.

  4. Pievienojos ar abām rokām un kājām! Uzskatu, ka strādāt pēc 60 gadu vecuma ir nenormāli!

Draugiem Facebook Twitter Google+