×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Aptauja: 90% Latvijas iedzīvotāju mēdz iegādāties lietotas preces (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Krāmu tirgus "Latgalīte" izkārtne.

Latvijas iedzīvotāji ir gan praktiski, gan taupīgi, jo lielākais vairums jeb 90% ikdienā izvēlas iegādāties dažādas lietotas preces, liecina mobilo sakaru operatora “Amigo” veiktā aptauja.

Vispieprasītākās lietotās preces ir apģērbi un mēbeles, kuras iegādājas attiecīgi 71% un 61% aptaujāto. Nedaudz piesardzīgāki iedzīvotāji ir attiecībā uz lietotu elektroierīču iegādi, argumentējot to ar uzticības trūkumu ierastajai šādu lietu iegādei “no rokas” un ar to saistītām bailēm no slēptiem defektiem.

Aptauja liecina, ka 41% lietotu preču izvēlē vadās pēc gluži praktiska apsvēruma, neredzot jēgu pirkt jaunu to, ko līdzvērtīgā kvalitātē var iegūt par daudz zemāku cenu. Vienlaikus trešdaļa aptaujāto atzīst, ka lietotas
preces izvēlas iegādāties finansiālās situācijas spiesti – daudzi nevar atļauties kāroto preci nopirkt jaunu.

Īpaši pragmatiska pieeja vērojama vīriešu vidū, kuri divkārt biežāk nekā sievietes norāda, ka viņus neuztrauc fakts, ka preci jau kāds ir izmantojis – visu nosaka iespēja iegūt labāku cenas piedāvājumu.

No lietotu preču iegādes 50% gadījumu cilvēkus attur šaubas par to kvalitāti – bailes no slēptiem defektiem.

“Izvērtējot aptaujas atbildes, visbiežāk šī piesardzība ir vērojama attiecība uz elektroierīcēm, jo, iegādājoties tās “no rokas”, ir grūtāk pārliecināties par visu funkciju pilnvērtīgu darbību. Tāpēc šajā kategorijā lietotu preču popularitāte respondentu vidū ir nedaudz zemāka, bet interese joprojām augsta. Aptuveni puse iedzīvotāju labprāt iegādājas lietotu lielo sadzīves tehniku un TV vai audio tehniku. Savukārt vairāk nekā trešdaļa atzīst, ka pērk lietotu datortehniku un mobilos telefonus. Vienlaikus tiek norādīts, ka elektrotehnikas iegādē priekšroka tiek dota oficiāliem tirgotājiem nevis piedāvājumiem sludinājumos,” norādīja “Amigo” vadītājs Artūrs Freimanis.

Raksturīgi, ka tieši sievietes ir vispiesardzīgākās, lemjot par lietotu elektroierīču iegādi. Piemēram, lietotu elektrotehniku, datoru vai mobilo tālruni iegādātos vien trešdaļa sieviešu, kamēr šādu soli spertu vismaz puse vīriešu. Tā vietā daiļā dzimuma pārstāves daudz biežāk nekā vīrieši iegādājas lietotus apģērbus, tostarp preces bērniem.

Aptauja veikta internetā februāra sākumā, aptaujājot 553 respondentus visā Latvijā vecumā no 18 līdz 85 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvijas veiksmes staasts !! – 90 % ieperkas lietotas drebes!!! Diezin kadu ideju vadits ticis veikts ssis apzinajums?

  2. Es lietotajās precēs varu nopirkt lētu, bet kvalitatīvu apģērbu, salīdzinot ar cenām un kvalitāti tautai pieejamos veikalos.

  3. Naudas nav par ko jaunas pirkt,tāpēc pērkam lietotas,brāķētas,bet pārtiku nocenotu un akcijas.Valdība sev tik zin algas celt,bet par tautu nerūpējas ……….vairākums tautas dzīvo pusbadā……

Draugiem Facebook Twitter Google+