×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. decembris, 2014
Drukāt

Aptauja: 95% iedzīvotāju Jauno gadu sagaidīs Latvijā (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pārliecinoši lielākā daļa jeb 95% iedzīvotāju jauno gadu plāno sagaidīt Latvijā, kamēr ceļotāju iecienītākie galamērķi ir Vācija un Lielbritānija, liecina apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” (BTA) veiktā aptauja.

Katru gadu decembrī iedzīvotāji velta laiku ne tikai Ziemassvētku un Jaungada dāvanu iegādei un svētku mielasta sagatavošanai, bet arī gadu mijas svinību plānošanai.

Turklāt, ja Ziemassvētki ierasti tiek sagaidīti mājās, tad Jaunā gada sagaidīšanu daļa iedzīvotāju ieplāno kādā citā valstī. Lai noskaidrotu, kurā valstī Latvijas iedzīvotāji šogad plāno sagaidīt jauno 2015. gadu, BTA decembrī veica iedzīvotāju aptauju internetā. Kā liecina BTA veiktās aptaujas rezultāti, pārliecinoši lielākais respondentu skaits jeb 95% iedzīvotāju ieplānojuši gadu miju sagaidīt Latvijā, un tikai 5% iedzīvotāju norādījuši, ka dosies ārpus Latvijas.

Aptaujas rezultāti arī apstiprināja, ka ārpus Latvijas dosies iedzīvotāji, kuru ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir salīdzinoši augsti, proti, pārsniedz 700 eiro.

Saskaņā ar BTA veiktās aptaujas rezultātiem šogad vispopulārākās Jaunā gada sagaidīšanas valstis, uz kurām plāno doties Latvijas iedzīvotāji, ir Lielbritānija un Vācija, tām seko Ēģipte, Zviedrija un Dānija.

Vairums Latvijas iedzīvotāju uz Lielbritāniju, Zviedriju un Dāniju dodas, lai apciemotu savus radiniekus, draugus un paziņas, savukārt uz Vāciju dodas, lai ne tikai satiktu draugus un paziņas, bet arī lai baudītu svētku gaisotni populārajos svētku tirdziņos.

Ik gadu arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas gadu mijā dodies uz iecienītajiem ārvalstu kūrortiem, izmantojot tūrisma aģentūru pievilcīgos pēdējā brīža un īpašo svētku cenu atpūtas braucienu piedāvājumus. Ēģipte ir viens no Latvijas iedzīvotāju iecienītākajiem atpūtas tūrisma galamērķiem.

“Neatkarīgi no tā, kurā valstī tiek sagaidīta gadu mija, svinību laikā aicinām pievērst uzmanību savai, savu tuvinieku un draugu drošībai,” atgādina BTA Sabiedrisko attiecību vadītāja Agnese Grīnberga.

Vecākiem rūpīgi jāpieskata bērni, nedrīkst atstāt bez uzraudzības degošas sveces, jābūt uzmanīgiem ar alkoholisko dzērienu lietošanu, kā arī gadījumā, ja tiek plānots iepriecināt sevi un apkārtējos ar salūtu, noteikti stingri jāievēro pirotehnikas lietošanas norādījumi! Ja svētkos plānots doties ārpus mājām uz vairākām dienām, ieteicams būtu radiniekiem vai kaimiņiem lūgt pieskatīt jūsu mājokli.

Savukārt tiem, kuri Jauno gadu paredzējuši sagaidīt ārzemēs, noteikti vajadzētu padomāt par ceļojumu apdrošināšanas iegādāšanos. Tas attiecas ne tikai uz ceļotājiem, kuri svētkos dosies uz populāriem kūrortiem siltajās zemēs, bet arī uz tiem, kuri Jaunā gada svinības apvieno ar aktīvo ziemas atpūtu slēpošanas kūrortos.

Grīnberga atzīmē, ka, slēpojot, slidojot vai braucot ar sniega dēli, palielinās traumu gūšanas risks, turklāt, ja trauma gūta ārvalstīs, izdevumi par ārstēšanos var būt ievērojami. Šādos gadījumos, ja nav bijusi ceļojumu apdrošināšana, visi neparedzētie izdevumi, kas saistīti ar negadījumu, būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

BTA aptaujā internetā par Jaunā gada sagaidīšanu piedalījās 504 respondenti vecumā no 18 līdz 69 gadiem, no kuriem 51% bija sievietes un 49% vīrieši. Aptaujas respondentu vidējais vecums ir 41 gads. 42% aptaujāto bija rīdzinieki, 18% – lielo Latvijas pilsētu iedzīvotāji un 39% – mazpilsētās un lauku rajonos dzīvojošie.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Jaaptaujāti tikai tie, kas palikuši Latvijā, tad, iespējams, ka 95%. Es tādā aptaujā piedalījusies neesmu.

  2. Kapec Krievija nav taja saraksta? Kas ta par pateicibu un cienu pret to zemi kas tik daudz par mums rupejusies un joprojam grib mums palidzet!!!

  3. Šai “apdrošināsanas ” kompānijai nevar ticēt !

  4. reķināt prot žurnaļuga? Atbildēt

    ja ceturtā daļa iedzivotāju vispār ir aizbraukuši prom no valsts uz tālām zemām, tad 95% nekādi nevar svinet jauno gadu uz vietas:)

Draugiem Facebook Twitter Google+