×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. janvāris, 2017
Drukāt

Aptauja: Arvien vairāk cilvēku domā, ka dzimumam priekšnieka amatā nav nozīmes (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā lēnām pieaug to cilvēku īpatsvars, kas uzskata, ka dzimumam, ieņemot priekšnieka amatu, nav nozīmes, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Atbildot uz jautājumu, kādu darbavietu persona izvēlētos – to, kur priekšnieks ir vīrietis, vai arī tādu darba vietu, kur priekšniece ir sieviete, 2016.gada nogalē 57,1% atbildēja, ka dzimumam nav nozīmes. Pēdējo astoņu gadu laikā šis rādītājs pieaudzis par 2,4 procentpunktiem.

Vienlaikus teju trešdaļa iedzīvotāju uzskata, ka vīrietis tomēr būtu labāks priekšnieks – tā pērnā gada nogalē domāja 32,5% cilvēku. Arī šis rādītājs, raugoties uz 2008. un 2012.gadā veikto aptauju rezultātiem, minimāli palielinājies, astoņu gadu laikā kāpjot par 2,6 procentpunktiem.

Savukārt to cilvēku, kas uzskata, ka sievietes ir labākas vadītājas, īpatsvars šo gadu laikā ir sarucis. 2016.gada beigās sievietes par labākām priekšniecēm uzskatīja 7,1% iedzīvotāju, savukārt 2008.gadā – 10%.

Raugoties uz to, kā uz jautājumu par to, kas būtu labāki priekšnieki, atbildēja sievietes un vīrieši, secināms, ka tam, ka sievietes sevi par potenciāli labākiem vadītājiem uzskata biežāk – 9% sieviešu uzskata, ka sievietes būtu labākas priekšnieces, savukārt tā domā tikai 5% vīriešu.

Līdzīga situācija ir arī attiecībā uz vīriešu spēju ieņemt vadītāja amatu – 34% vīriešu labāk dotu priekšroku vadītājam vīrietim, kamēr pie priekšnieka vīrieša labāk strādātu 31% sieviešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. 2,6 ir vairāk nekā 2,4. Un 2,9 ir vēl vairāk. Pareizais virsraksts būtu – Sarucis to cilvēku īpatsvars, kuri uzskata, ka sievietes ir labākas vadītājas.

  2. Sākās jau!!! Virziens – cilvēka dzimumam vispār nav nekādas nozīmes, tāda dzimuma NEMAZ NAV, ir tikai viens – cilvēks. Tāpat kā hiēna. Nožēlojami, un visai bezperspektīvi. Sievietes – priekšnieces nebūtu nekas slikts, ja tikai savas emocijas nelietotu nelietīgi.

  3. kājiņas izcili skaistas un špiļkas arī pašā augstākajā līmenī

  4. Visu nosaka cilvēka dvēsele/raksturs. Ja tā ir ir pakļāvīga attiecībā uz augstākstāvošu priekšnieku prasībām, tad nekas labs padotajiem nav gaidāms, neatkarīgi no dzimuma …

Draugiem Facebook Twitter Google+