Pasaulē

Aptauja: ASV 60% sieviešu cietušas no seksuālas uzmākšanās 16

Foto – Shutterstock

ASV 60% sieviešu apgalvo, ka pieredzējušas seksuālu uzmākšanos, bet divas trešdaļas no viņām norāda, ka tas noticis darbavietā, liecina otrdien izplatītās sabiedriskās domas aptaujas dati.

Tikai 20% vīriešu atzīst, ka arī viņi pieredzējuši seksuālu uzmākšanos, un no viņiem 60% norāda, ka tas noticis darbavietā, teikts Kvinipiaku universitātes pētījumā.

Sieviešu vidū, kas apgalvo, ka pieredzējušas seksuālu uzmākšanos, 69% norāda, ka tas noticis darbā, 43% – sociālā vidē, 45% – uz ielas, bet 14% – mājās.

85% respondentu atzīst, ka seksuālā uzmākšanās sievietēm ir nopietna problēma, bet 55% norāda, ka pēdējā laika masveida apsūdzību atspoguļošana medijos palīdzējusi problēmu izprast labāk.
62% atzīst – tas, ka vainīgie tiks saukti pie atbildības par seksuālu uzmākšanos, pēc pēdējā laika apsūdzībām kļuvis ticamāks.

“Vairums amerikāņu vīriešu un sieviešu ir dziļi satraukti par seksuālo uzmākšanos, un šie skaitļi paskaidro – kāpēc. No desmit sievietēm sešas ir bijušas upuri,” norādīja Kvinipiaku universitātes pārstāvis Tims Maloj

LA.lv